„Берое” взе точка срещу „Литекс” с 10 играчи

ПФК „Берое” завърши 1:1 срещу отбора на „Литекс” в Ловеч и си тръгна с една точка. Старозагорският тим игра срещу четвъртия в класирането в първата 6-ица борбено, независимо, че беше с играч по-малко. Още в 7-та минута тимът на „Берое” остана с 10 играчи, след като съдията Вихрен Манев даде червен картон на вратаря на зелено-белите Богомил Макенджиев, който спря с шпагат атаката на Кристиян Малинов.

Секунди преди това Атанас Зехиров навлезе в наказателното поле на „Литекс”, но загуби равновесие и падна следствие на намеса на играч на домакините, което не беше отсъдено като нарушение от страна на рефера.

beroeСлед отстраняването на Макенджиев старши треньорът на „Берое” Петър Хубчев беше принуден да извади Валдемар Боровски, за да останат на терена 10 играчи и на вратата да застане резервата Илко Пиргов.

В 18-ата минута Страхил Попов от домакините от Ловеч се опита да застраши вратата на гостите, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. Силен, но и неточен удар 4 минути по-късно отправи и португалецът Пауло Регула.

В 29-ата минути жълт картон беше присъден на Никола Колев, заради грубо влизане отзад в средата на терена на Игор Джоман от „Берое”.

В 44-ата минута Владимир Зафиров от тима на гостите се опита да прехвърли вратаря на домакините, но Винисиус Баривиейра успя да избие топката. В първото полувреме зелено-белите имаха още един шанс да открият резултата, но преди почивката срещата приключи 0:0.

В 57-ата минути Георги Костадинов пропусна изключителен шанс да поведе срещу „Литекс” с 1:0 след ъглов удар, изпълнен от Салим Керкар.

В 62-ата минути съдията отсъди дузпа за „Берое”, заради нарушение срещу Джоман. Така гостите поведоха след точно изпълнение от бялата точка на капитана Георги Андонов.

В 70-ата минути жълт картон заради нарушение получи Елиаш от „Берое”. В 82-ата минути Георги Минчев изравни резултата след атака на домакините, възползвайки се от численото си превъзходство.

Минута след това капитанът на „Берое” Георги Андонов беше сменен и предаде капитанската лента на Владо Пенев.

Срещата се игра на 11 април от 20:00 часа. Завидната агитка на „Берое” беше и в Ловеч, за да окаже неизменната си подкрепа на своя любим отбор