XIV международен турнир по свободна и класическа борба „Динко Петров“ в Стара Загора

XIV международен турнир по свободна и класическа борба „Динко Петров“ в Стара Загора

Традиционният турнир по борба, в памет на Динко Петров, се проведе тази събота под липите в спортна зала „Стара Загора“. Организаторите на надпреварата са Община Стара Загора, спортен клуб по борба Берое и Българска федерация по борба. Над 200 бяха участниците – момчета, момичета и кадети, които мериха сили на тепиха в свободен и в класически стил.

IMG 7140

Спортистите от пет държави – България, Косово, Турция, Република Северна Македония и САЩ показаха стил и техника.

На официалното награждаване приветствие към участниците отправи ресорният зам.-кмет на Община Стара Загора Красимира Чахова. Тя пожела на състезателите още по-големи успехи и върхове за изкачване в спортен и личен план, здраве и благоденствие.

  • Победители при момичета:

В категория 46 кг – U15 WW:

1. Даяна Стойчева – „Берое“, Стара Загора

В категория 54 кг – U15 WW:

1. Наталия Бояджиева – „Илия Павлов“, Велико Търново

В категория 62 кг – U15 WW:

1. Lily Weinreich – USA

  • Победители при момчета:

В категория 48 кг – U15 FS

1. Mario Ananiev – „Радовиш“, Северна Македония

В категория 52 кг – U15 FS:

1. Jon Ramadani – Косово

В категория 57 кг – U15 FS:

1. Kaleb Griffith – USA


В категория 62 кг – U15 FS:

1. Brenden Ging – USA

В категория 75 кг – U15 FS:

1. Венелин Георгиев – „Левски“, София

В категория 85 кг – U15 FS:

1. James Smith – USA

В категория +85 кг – U15 FS:

1. Стелиян Стойчев – „Добруджански юнак“, Добрич


  • Победители при кадети:

В категория 55 кг – U17 FS:

1. Мурад Иляз – „Буря“, Караманци

В категория 60 кг – U17 FS:

1. Ник Дойчинов – „Илия Павлов“, Велико Търново

В категория 71 кг – U17 FS:

1. Аднан Таиров – „Олимпиец“, Търговище

В категория 80 кг – U17 FS:

1. Григор Чернаков – „Берое“, Стара Загора

В категория 125 кг – U17 FS:

1. Калоян Енчев – АСК „Сливен“, Сливен


  • Най-добър чуждестранен състезател U15 – James Smith – USA
  • Най-техничен състезател U15 – Jon Ramadani – Косово
  • Най-резултатен състезател U15 – Венелин Георгиев – „Левски“, София
  • Най-добра чуждестранна състезателка U15 WW – Lily Weinreich – USA
  • Най-технична състезателка U15 WW – Наталия Бояджиева – „Илия Павлов“, Велико Търново
  • Най-техничен състезател U17 – Аднан Таиров – „Олимпиец“, Търговище
  • Най-резултатен състезател U17 – Григор Чернаков – „Берое“, Стара Загора
  • Приз „Динко Петров“ – Даяна Стойчева – „Берое“, Стара Загора
  • Приз златна свирка „Тодор Грудев“ – Костадин Козелев

IMG 7154

www.infoz.bg  www.infoz.bg

Теми: