Спектакълът „Голямата шапка“ е селектиран за фестивала „Панаир на куклите“

Спектакълът „Голямата шапка“ на Държавния куклен театър – Стара Загора е сред избраните продукции в официалната селекция на 14-ия Международен фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“. Фестивалът ще се проведе от 12 до 19 септември 2026 г. в София и тази година е част от честванията по повод 80-годишнината на Столичния куклен театър.

„Голямата шапка“ с режисьор Елица Матева е сред 17-те селектирани спектакъла от България и чужбина, избрани след подбор сред стотици кандидатури от театрални компании от цял свят.

Спектакълът продължава успешния си фестивален път, след като през тази година донесе на старозагорския куклен театър най-голямото отличие в българското куклено изкуство – наградата „Икар“ за най-добър куклен спектакъл. Участието в „Панаир на куклите“ е поредното признание за екипа и качествата на постановката. Програмата на фестивала и билетите ще бъдат обявени допълнително.

Организатор на събитието е Столичният куклен театър с подкрепата на Столична община.

golyamata shapka

Новини от Стара Загора