Баскетболистите на „Берое” победиха „Академик Бултекс 99”

Баскетболният отбор на „Берое” победи в среща реванш „Академик Бултекс 99” след изненадващото си поражение в първенството в края на ноември миналата година. В среща от 17-ия кръг на Виваком националната баскетболна лига старозагорци се наложиха с 90:82 над тима от Пловдив.

Най-резултатен за „Берое” беше Александър Тодорович с 21 точки. За „Академик Бултекс 99” с 24 точки завърши Оскар Белфийлд.

Това е четвърти успех за "зелено-белите" от четири срещи, изиграни през последната седмица. Преди това тимът спечели срещу „Левски” за първенството и двата си двубоя от квалификациите за втория етап на Балканската лига срещу „Левски” и „Ловчен Баскет”. С победата тази вечер старозагорци се върнаха на третото място в класирането, отстъпено за 24 часа на „Рилски спортист” (Самоков).

Успехът тази вечер обаче не дойде никак лесно. Старозагорци вкараха първата си точка от наказателен удар малко преди средата на първата част. С по-твърда игра в защита и по-точна в нападение баскетболистите на „Академик Бултекс 99” успяха да спрат съперника и спечелиха първите 10 минути с 15:12.

Още в началото на втората част след две поредни тройки на Тенчо Тенчев обаче „Берое” успя да обърне резултата и да поведе с пет точки при 25:20. Изоставането обаче не отказа гостите и двубоя продължи да е преди всичко игра на нерви. По-здрави се оказаха тези на старозагорци, които на почивката водеха с 41:37.

В първите минути след почивката гостите намалиха изоставането си само на точка, благодарение на силните изяви на новото си попълнение Оскар Белфийлд и на успешната си стрелба от зоната за три точки. Въпреки това пловдивчани отстъпиха с 19:23 в третата част, което позволи на домакините да увеличат аванса си на девет точки.

Гостите обаче не се отказаха и в началото на четвъртата част стопиха разликата до две точки при 72:70. В този момент нервите отново взеха превес, а от ситуацията се възползваха гостите, които изравниха за 72:72. Перфектен пробив на Аштън Муур и тройка на Тенчев обаче осигуриха нов аванс за Берое  и вдигнаха публиката на крака, три минути преди края на срещата. До края домакините не позволиха повече изненади и спечелиха победа № 12 в първенството.

Ръководството на „Берое” пък отново не разочарова феновете и заедно с двубоя предложи на зрителите в общинската спортна зала "Стара Загора" богата шоу програма.

За настроението на публиката се погрижи балет "Каприз", а включилите се в игрите привърженици получиха като награда баскетболна топка с автографите на баскетболистите на Берое и най-новият фен артикул на клуба - шалче с емблемите на футболния и баскетболния клуб и надпис "Няма мое, няма твое, светът е Берое".

Баскетболисти на Берое

Теми:

Светът

Германският автомобилостроител Фолксваген (Volkswagen) се отказва от плановете да построи нов завод в Турция. Решението е взето след срива в световното търсене на автомобили, причинено от коронавирусната криза, посочва компанията

* * *
Полицията в китайския специален административен район Хонконг съобщи, че е арестувала най-малко 180 души, като 7 са задържани по силата на новия китайски закон за националната сигурност. Арестите са извършени, след като хиляди жители на бившата британска колония пренебрегнаха забраната и се събраха на демонстрация срещу закон в сферата на сигурността. Властите в Китай предупредиха, че призивите за отцепване ще бъдат наказвани

* * *
Министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху може днес да разкрие изцяло своя спорен проект за анексия на части от Западния бряг на река Йордан, която може да премести границите на еврейската държава за първи път от десетилетия

* * *
В Русия гласуват днес на референдум за серия от конституционни поправки, които ще позволят на президента Владимир Путин да остане на власт през следващите 16 години. Това е най-големият пакет с промени в руската конституция след нейното приемане през 1993 г., предшествано от разпадането на Съветския съюз.