Ангел Джамбазки: Цялостта на управляващата коалиция не е застрашена

Структурата на ВМРО в Стара Загора отбеляза 125 години от създаването на организацията с патриотични игри в горска местност край село Кирилово. Младежи от различни общини от областта се запознаха с практики от началното военно обучение. Те стреляха с въздушна пушка и играха пейнтбол. 

Разгледаха и старинни оръжия от Руско-турската война, представени от членове на Национално дружество „Традиция”. Гости на събитието бяха заместник-председателят на ВМРО и евродепутат Ангел Джамбазки и народният представител Александър Сиди.

angel dzambazki„Цялостта на управляващата коалиция не е застрашена – заяви Ангел Джамбазки. – Моето лично убеждение, че няма причина да бъде застрашавана тази цялост на управляващата коалиция. Има много важни неща, които трябва да бъдат свършени и тук всякакви лични емоции трябва да отстъпят на заден план”.

Ангел Джамбазки отказа да коментира напрежението между Национален фронт за спасение на България и партия „Атака”, но изрази уверение, че отношенията могат да бъдат изгладени. „Смисълът от коалиция „Обединени патриоти” е налице и тя трябва да се запази. Когато правихме тази коалиция, ние се убеждавахме едни други, че съединението прави силата и сме поели конкретни задължения, които трябва да бъдат свършени. Хората, които ни гласуват доверие, очакват от нас да свършим тази работа” – каза Ангел Джамбазки.

Зам.-председателят на ВМРО е на мнение, че вотът на недоверие към правителството няма да мине, но темата здравеопазване е много важна и е необходима реформа. „Разговорът трябва да се проведе и тази система трябва да се реформира, колкото се може по-бързо и ефективно, защото очевидно в момента не е ефективна” – каза евродепутатът от ВМРО.

При отбелязването на 125-ата годишнина от създаването на ВМРО присъстващите предимно млади хора разгледаха експозиция на старинни оръжия от Руско-турската война. Те бяха представени от членове на Национално дружество „Традиция”.

Ангел Джамбазки, заместник-председателят на ВМРО и евродепутат: Вотът на недоверие към правителството няма да бъде успешен

Новини от Стара Загора  www.infoz.bg