📌 От вторник, 23 юни, носенето на предпазна средство за лице е задължително на всички закрити обществени места
Носенето на защитна маска за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата, в това число кърпа, шал, шлем и друго, е задължително на всички закрити обществени места. Изключение се допуска за клиентите в местата за хранене и питейните заведения.
Това нарежда здравният министър в издадената днес Заповед № РД-01-354/22.06.2020 г.
В същата заповед се посочва, че всички спортни мероприятия могат да се провеждат пред публика при заетост на местата до 50% от общия им капацитет, при настаняване на зрителите най-малко през 1 седалка или при спазване на дистанция от 1,5 м. При провеждане на футболни мачове се допуска публика до 1000 души на сектор при същите условия.
Правилото за до 50% заетост от общия капацитет на местата важи и за провеждането на конгресно-конферентни мероприятия, семинари, изложения и др.
За провеждането на културни и развлекателни мероприятия на закрито и открито също важи условието за до 50% заетост на местата. Това се отнася и за дейността на дискотеките и нощните заведения, както и за сватби, балове други масови събирания.
С пълния текст на Заповед № РД-01-354/22.06.2020 г., която влиза в сила от 23.06.2020 г., можете да се запознаете в приложения файл.



www.infoz.bg