5 общини и 50 населени места в област Стара Загора избират кмет на балотаж

В 5 общини и в 50 кметства в област Стара Загора на 1 ноември 2015 г., неделя, ще се проведат балотажи за избор на кметове. На втори тур от изборите за местна власт ще бъде определен кметът на общините: Опан, Раднево, Чирпан, Павел баня и Гурково.

Балотажи ще се проведат в кметствата: Оризово, Черна гора, Медово, Найденово, Кънчево, Шейново, Ясеново, Овощник, Средногорово, Крън, Черганово, Горно Черковище, Дунавци, Даскал Атанасово, Знаменосец, Сърнево, Бял извор, Малко Търново, Свобода, Зетьово, Гита, Спасово, Елхово, Едрево, Обручище, Априлово, Медникарово, Мъдрец, Искрица, Ветрен, Тулово, Юлиево, Паничерево, Гъбарево, Търничени, Колена, Памукчии, Могила, Братя Кунчеви, Горно Ботево, Хан Аспарухово, Сулица, Калитиново, Дълбоки, Козаревец, Християново, Стрелец, Змейово.

В България балотажът на местните избори на 1 ноември 2015 г. се провежда общо в 133 общини, като гласуването е за избор на кмет. Сред по-големите общини са: Пловдив, Плевен, Шумен, Хасково, Ботевград, Сливен и Пазарджик.

  • На 1 ноември 2015 г. ще се проведе втори тур в 13 села в община Стара Загора:

Село Колена - балотаж между Янко Янков - кандидат на местна коалиция "БСП лява България - за Стара Загора" с 46,43% и Димитър Терзиев - кандидат на ГЕРБ с 45,71%.

Село Дълбоки - балотаж между кандидата на "Истината за Стара Загора" Димитър Павлов - 39,51% и кандидата на ГЕРБ Бальо Иванов - 33,74%.

Село Сулица - ще има балотаж между кандидата на Народен съюз Иванка Иванова - 47,67% и кандидата на ГЕРБ Радка Пецева - 34,88%.

Село Могила ще се провежда балотаж между кандидата на ГЕРБ Минчо Василев (42,64%) и кандидата на АБВ Гинка Колева (25,53%).

Село Козаревец - балотаж между Димитрина Димитрова - кандидат на местна коалиция "БСП лява България - за Стара Загора" (49,35%) и Ганчо Иванов - кандидат на ГЕРБ (44,16%).

Село Памукчии - балотаж между Желка Маринова - кандидат на местна коалиция "БСП лява България - за Стара Загора" (48,74%) и Георги Празов - кандидат на ГЕРБ (28,64%).

Село Християново - балотаж между Димка Минчева - кандидат на ГЕРБ (40,32%) и Албена Динева - кандидат на местна коалиция "БСП лява България - за Стара Загора" (38,31%).

Село Братя Кунчеви - балотаж между Асен Маринов - кандидат на политическа партия "Движение напред България" (43,82%) и Георги Георгиев - кандидат на ГЕРБ (28,65%).

Село Горно Ботево - балотаж между Петко Петков - кандидат на ГЕРБ (41,32%) и Иванка Атанасова - кандидат на "Истината за Стара Загора" - (37,65%).

Село Хан Аспарухово - балотаж между Петър Петров - кандидат на ГЕРБ (24,96%) и Иван Кръстев - кандидат на ДПС (21,75%).

Село Стрелец - балотаж между Димитър Димитров - кандидат на ГЕРБ (46,60%) и Недка Йовчева - кандидат на Реформаторски блок (43,69%).

Село Змейово - балотаж между Стоян Трифонов - кандидат на Реформаторски блок (32,31%) и Руси Русев - кандидат на местна коалиция "БСП лява България - за Стара Загора" (28,97%).

Село Калитиново - Иван Костадинов - кандидат на ДПС (45,98%) и Димитринка Иванова - кандидат на ГЕРБ (25,13%).

  • Община Опан

В община Опан на втори тур отиват Минчо Чавдаров от БСП с 48.14% и Генчо Колев, кандидат на партия „Нова алтернатива”, с 31.55%.

В село Бял извор кметската надпревара продължава и тази неделя за Красимир Койчев, издигнат от „Нова алтернатива”, спечелил 47.91% от гласовете в първия тур, и Златина Иванова от БСП с 42.33% от вота.

  • Община Братя Даскалови

В село Оризово (община Братя Даскалови) на втория тур един срещу друг се изправят кандидатите на ГЕРБ Никола Чакъров с 45.96% от първия тур и кандидатът на на АБВ Йорданка Стоянова с резултат от 36.63%.

В село Черна гора на балотаж отиват Атанаска Атанасова от ПД Социалдемократи с 30.51% и Атанас Атанасов, издигнат от ДПС, с 23.90%.

В село Медово кметската надпревара на втори тур продължава за Станка Стоянова от БСП с резултат 42.67% и Станка Христова от ПД Социалдемократи с 36.00%.

В село Найденово балотажът ще бъде между Стойка Василева, кандидат на ПД Социалдемократи с 38.74% от първия тур и Светла Грозева от ГЕРБ с 35.14%.

  • Община Казанлък

В село Кънчево (община Казанлък) балотажът ще бъде между кандидатите на ГЕРБ Петър Илиев с 43.16% от първия тур и на БСП - лява България Димитър Иванов с резултат от 41.44%.

В село Шейново кметската надпревара на втори тур продължава за Данчо Данов от ГЕРБ с 48.60% и Мирослава Кирова от БСП - лява България с 26.37%.

В село Ясеново на балотаж отиват Пламен Вълев от ГЕРБ с 47.44% и Румелия Николова от ДПС с 41.63%.

Жителите на село Овощник ще могат да избират на втория тур между кандидатът на партия „България без цензура” Иван Колев с 40.21% от първи тур и Георги Пархов от ГЕРБ с 26.57%.

В село Средногорово балотажът ще бъде между Станимир Караджов, издигнат от инициативен комитет, с 47.45% от първия тур и Илиян Илиев от ГЕРБ с 24.82%.

В град Крън на втори тур ще участват Теменужка Люцканова от ГЕРБ с 40.50% от гласовете на първия тур и Али Качан, подкрепен от инициативен комитет с резултат 24.07%.

В село Черганово изборите продължават за Нивелин Неделчев, подкрепен от инициативен комитет, с 40.75% от първия тур и Светла Трендафилова от Български демократичен център – БДЦ с 38.05%.

В село Горно Черковище балотажът ще бъде между Антон Антонов от партия "Зелена партия", спечелил 41.35% от вота на първия тур, и Продан Бюйлеков от БСП - лява България с 37.40%.
В село Дунавци на втори тур отиват Кънчо Кънев, подкрепен инициативен комитет, с 41.64% и Ганка Богданова, също издигната от инициативен комитет, с 36.54%.

  • Община Раднево

В община Раднево на втори тур се състезават Маргарита Василева, издигната от местната коалиция „Маргарита за Раднево” с 28.81% и Теньо Тенев от ГЕРБ с 27.04%.

В село Даскал Атанасово (община Раднево) вторият тур на изборите ще има между Минчо Минчев от БСП с 47.91% от първия тур и Тихомир Тасев от ГЕРБ, постигнал резултат от 33.46%.

В село Знаменосец изборите продължават и тази неделя за независимия кандидат Иван Даев с 44.03% от първия тур и Петя Петрова от ГЕРБ с 36.07%.

Жителите на село Сърнево ще могат да избират на балотажа между Драгомир Стойнов от местната коалиция „Маргарита за Раднево” с 48.33% от първия тур и кандидатът на АБВ Милен Малчев, събрал 37.45% от гласовете миналата неделя.

  • Община Чирпан

В община Чирпан на втори тур отиват Кичка Петкова от БСП с 36.99% и Христо Стефанов от ГЕРБ с 20.60%.

В село Малко Търново (община Чирпан) балотажът ще е между Христо Христов от ГЕРБ с 26.13% и Петър Танев от партия „Нова алтернатива” с 25.23%.

В село Свобода кметската надпревара продължава за Димитър Грозев от ГЕРБ с 33.01% от първия тур и Петко Петков от БСП с 39.71%.

В село Зетьово балотаж ще има между Иван Ганев от местна коалиция „Чирпан” с 35.96% и Йордан Николов от БСП с 34.15%.

В село Гита вторият тур ще е между Иван Танев от БСП с 45.57% и Красимир Якимов от ДПС с 16.88%.

Жителите на село Спасово ще могат да избират тази неделя между Димо Нецов от НФСБ с 44.27% и Таньо Танев, подкрепен от инициативен комитет, с 41.40%.

  • Община Николаево

В село Елхово (община Николаево) изборите продължават за Тодор Загорчев от ГЕРБ с 46.70% от първия тур и Иванка Райнова от БСП с 39.65%.

В село Едрево балотажът ще бъде между Неделчо Миланов от ДПС с резултат 42.11% и Динко Дедев, подкрепен от инициативен комитет, с 23.42%.

  • Община Гълъбово

В село Обручище (община Гълъбово) изборите продължават и в неделя с кандидатите на БСП Станислав Габровски от БСП с 41.05% от гласовете на първия тур и на Илия Илиев от Български демократичен център с резултат от 37.89%.

В село Априлово балотажът ще има между Иванка Аширова от БСП с 48.63% от първи тур и Иван Желязков от Движение 21 с 39.34%.

В село Медникарово на втори тур се изправят Кирил Кабов от БСП с резултат 46.50% и Павел Павлов от Българска комунистическа партия с 40.45%.

В село Мъдрец ще се проведе балотаж между Елена Няголова, издигната от инициативен комитет, с 45.95% и Тодор Янков от БСП с 36.49%.

В село Искрица на втори тур ще се явят Динка Радкова от ГЕРБ с 41.18% и Йордан Пенев от АБВ с28.68%.

  • Община Мъглиж

В село Ветрен (община Мъглиж) ще се проведе балотаж между Николай Карагьозов от ГЕРБ с 41.83% от първия тур и Кольо Колев, кандидат на Реформаторския блок, с 20.10%.
В село Тулово кметската надпревара продължава на втори тур за Милен Бакалов от ГЕРБ, за който са гласували 44.55% от гласоподавателите и Милена Момчилова от БСП с резултат от 16.99%.
В село Юлиево балотажът ще бъде между Денислава Неделчева от ГЕРБ с 45.45% и Мехмед Кечеджиев от НДСВ с 15.84%.

  • Община Гурково

В община Гурково ще се състои балотаж между Иван Иванов от ГЕРБ с 26.86% от първия тур и Стоян Николов от БСП с 21.95%.

В село Паничерево (Община Гурково) на втори тур отиват Стоян Колев от ДПС с 37.36% и Атанас Граматиков от ГЕРБ с 26.14%.

  • Община Павел баня

В община Павел баня кметското място ще стане ясно след балотаж между Иса Бесоолу от ДПС с 44.05% от гласовете в първия тур и Станимир Радевски, издигнат от коалиция между “ВМРО - Българско национално движение“, партия Българска социалдемокрация, партия АБВ, коалиция „Реформаторски блок”, който е събрал 34.49% от вота на първи тур.

В село Габарево (община Павел баня) балотажът ще бъде между Ахмет Контилев от ДПС с резултат от 31.99% и Шукри Юсеин от ГЕРБ с 31.18%.

В село Търничени тази неделя за доверието на избирателите ще се борят Ахмед Ходжа, подкрепен от няколко партии, за когото на първия тур са гласували 45.60% от гласоподавателите и Ерден Мехмед от ДПС с резултат от 33.86%.

 

infoz autor  www.infoz.bg



Теми: