Студенти от Стопанския факултет на Тракийския университет са първенци на националното състезание „Европейско кенгуру 2024“

Студенти от Стопанския факултет на Тракийския университет са първенци на националното състезание „Европейско кенгуру 2024“

Студенти от Стопанския факултет на Тракийски университет – Стара Загора спечелиха два златни и три сребърни медала на Националното математическо състезание „Европейско кенгуру за студенти 2024“. Призьорите бяха наградени от ректора на Тракийския университет проф. Добри Ярков. Златни медали от състезанието спечелиха Жасмин Георгиев и Християния Христова. 

Завоювалите три сребърни медала са: Павлина Цонева, Цветелина Петрова и Йоана Николова.

На тържествената церемония присъстваха също и проф. Нели Грозева – зам.-ректор по учебна и информационна дейност и доц. д-р Николай Пенев – декан на Стопански факултет.

Традиционно състезанието се провежда през април във висшите училища, а съорганизатор е катедра „Информатика и математика“ при Стопански факултет. Водещ и треньор на „златния отбор“ е проф. Веселин Видев.

Проф. Добри Ярков приветства медалистите, като им благодари за усилията ,които полагат с думите: „Благодаря Ви от сърце, че сте избрали да бъдете част от голямото семейство на Тракийски университет! Искам да Ви уверя, че след няколко години, когато завършите, не само ще се гордеете, че сте били наши възпитаници, но и ще бъдете изключително търсени като кадри от много работодатели. Бъдещето е във Вашите ръце!“

Ректорът и деканът поканиха младите таланти да се включат активно в научно-изследователската дейност на университета, както и да обмислят възможностите за академична кариера в своята алма-матер.

Съревновавайки се с общо 111 участници на национално ниво, математическите таланти на Тракийския университет се наредиха в топ 10 на най-добрите, доказвайки силата на своите знания и логическо мислене.

 

новини Стара Загора  www.infoz.bg

На подобна тема

Най-четеното от последните дни