Община Стара Загора приключи успешно мащабния воден проект

С реализирането на Интегрирания воден проект за Стара Загора е завършен канализационният цикъл на града и село Богомилово. Изградена е 27 км канализационна и над 2 км водопроводна мрежа. Зам.-кметът на Стара Загора Янчо Калоянов официално откри голямата придобивка в с. Богомилово.

Открита беше още изградената канализация в кв. „Кольо Ганчев" и в кв. „АПК“.

На церемонията беше подчертана голямата заслуга за проекта още през първия мандат на кмета на Стара Загора Живко Тодоров и неговия екип.

Обектите са изградени по проект „Интегриран воден проект за Стара Загора“, одобрен за финансиране по процедура №BG161PO005/10/1.11/02/16 „Подобряване и развитие на инфраструктурата за питейни и отпадъчни води в агломерации с над 10 000 еквивалент жители“, по приоритетна ос 1 - „Подобряване и развитие на инфраструктурата за питейни и отпадъчни води в населени места с над 2000 жители и в населени места с под 2000 жители, попадащи в градски агломерационни ареали“ на Оперативна програма „Околна среда 2007 - 2013”. Бенефициент е Община Стара Загора.

С реализацията на проекта завършва целият канализационен цикъл на Стара Загора и се решават напълно проблемите с водоснабдяването и канализацията на града. Около 27 км е изградената, рехабилитирана и модернизирана канализационна мрежа, реконструирани са над 2 км водоснабдителна мрежа в града и близкото село Богомилово. Разширени са главни колектори и отливен канал в централната градска част и кв. "АПК", за преустановяване на преливане и достигане на разредена вода до ПСОВ, което води до компрометиране на нейната работа. Изградена е канализацията на кв. "Кольо Ганчев", както и водоснабдяването и канализацията на кв. "АПК".

Обща стойност на проекта: 34 128 780 лв.
Финансиране от Кохезионния фонд: 22 123 683 лв.
Национално съфинансиране: 5 530 921 лв.
Финансиране от община Стара Загора: 870 000 лв.
Възстановим ДДС: 5 604 176 лв.

Изпълнител на СМР по проекта е Обединение „Воден проект Стара Загора“, в състава на което участват „Трейс Груп Холд“ АД, „Пи Ес Ай“ АД, „Водстрой 98" АД, „Инфраструктурно строителство“ ЕООД.

infoz autor www.infoz.bg

Можете да следите съдържанието на сайта чрез нашите социални канали:


Telegram каналКанала ни в Telegram

Х каналЕмисията в Х

facebook канал навини Стара ЗагораСтраницата ни във Facebook

viber Стара ЗагораКанала ни във Viber

 

На подобна тема