Живко Тодоров и новите общински съветници в Стара Загора ще положат клетва на 5 ноември
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров ще положи клетва за встъпване в длъжност за втория си мандат, заедно с новоизбраните общински съветници и кметове на кметства в община Стара Загора.
Полагането на клетва ще бъде на 5 ноември 2015 г. от 10 часа в общинската зала „Петко Р. Славейков“.
Ще бъде избран и председател Общински съвет - Стара Загора.
Процедурата ще ръководи областният управител Георги Ранов, който трябва да насрочи и първото заседание на новия Общински съвет. Организацията по подготовката и провеждането на първото заседание на новите общински съветници е на временно изпълняващия длъжността кмет на Община Стара Загора Йордан Николов.
Текст на клетвата:
КЛЕТВА
Заклевам се, в името на Република България, да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на гражданите от Община Стара Загора и да работя за тяхното благоденствие.
ЗАКЛЕХ СЕ!


