Глоби за просия в центъра на Стара Загора

Жени са глобени за просия на обществено място в Стара Загора, а друг нарушител – за продажба на пакетирано спално бельо на тротоара пред заведение в центъра на града, показва седмичната справка за констатирани нарушения на общински наредби, изготвена от проверяващите екипи на Звено „Инспекторат“ и Група „Общинска полиция“. Наложените актове за установяване на административно нарушение са общо 11.

По подаден сигнал са санкционирани две жени, просили пари от минувачите в идеалния център на Стара Загора. Просията на публични места е забранена от чл. 11 на Наредбата за обществения ред в Община Стара Загора.

homeless

Друг нарушител ще плати глоба затова, че е продавал на тротоар пред заведение пакетирано спално бельо и чаршафи без разрешение. Търговия на открито не се извършва с изключение на случаите на организиране на изложения, панаири, тържища, базари и други подобни, регламентира Наредбата за реда и условията за поставяне и премахване на преместваеми обекти и елементи на градското обзавеждане на територията на Община Стара Загора (чл. 19, ал. 1).

Глоба между 300 и 1000 лева ще заплати физическо лице, изхвърлило отпадъците си на неразрешени за това места. Община Стара Загора отново апелира да се ползва площадката за разделно събиране на отпадъци в кв. „Железник“, чието работно време е всеки ден от 9:30 до 18:30 часа, с обедна почивка между 13:30 и 14:30 часа. Отворено е 7 дни в седмицата, включително и през уикенда, единствено на официалните празници – не.

В седмичната справка неизменно присъстват няколко случая на забранено паркиране на места като вход или изход на гараж, паркинг, училища, театри и други подобни, което се забранява от Наредбата за обществения ред при използване на превозни средства и общи площи на територията на Община Стара Загора (чл. 57, ал. 1, т. 4). В случая нарушителите са двама. Още трима пък са изоставили своите излезли от употреба или катастрофирали автомобили на тротоари и междублокови площи.

По Наредбата за обществения ред в Община Стара Загора (чл. 7а, ал. 4) глоба ще плати и нарушител, който е пил алкохолна напитка на обществено място.

На хората, започнали ремонт през летните си отпуски, се припомня, че се забранява извършването на дейности в жилищни сгради и самостоятелни обекти, които вдигат шум и нарушават спокойствието на обитателите, в няколко времеви отрязъка. За работни дни това е от 14 до 16 часа и от 22 до 7 часа, а в почивни и празнични дни – от 14 до 16 часа и от 23 до 8 часа. Нарушителите се глобяват, сочи седмичната справка на проверяващите екипи.

През последната седмица на юни 2025 г. наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лева са 361.

 

новини Стара Загора  www.infoz.bg

Trump’s full remarks at the ‘Board of Peace’ signing ceremony

Водородната революция започва от Стара Загора

Следете новините на infoz.bg във Фейсбук, Телеграм, Екс, Вайбър и други социални мрежи

новини в сайта RSS емисия facebook новини от Стара Загора в Х (twitter)

 


youtube subscribe ilko gruev новини от Стара Загора в threads infoz в Telegram

 


Viber infoz.bg в Гугъл новини

 

Най-четеното от последните дни