Вицешампионът по волейбол Руси Желев бе посрещнат тържествено в Стара Загора
Руси Желев, вицешампион по волейбол и възпитаник на Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Лубор Байер“, бе посрещнат днес в препълнената зала на Културен център „Стара Загора“. Събитието бе организирано от ръководството на гимназията със съдействието на Община Стара Загора. Заместник-кметът арх. Мартин Паскалев предаде поздравленията на кмета Живко Тодоров за големия успех и завоюваното второ място.
Той поздрави Руси Желев и националния отбор, като подчерта, че постижението „ще остане в паметта ни завинаги“, и пожела: „Продължавайте с хъс и упоритост да прославяте България и Стара Загора“. „
Безкрайно съм щастлив и горд от постижението ви. Вие сте истинска гордост за всички нас. Спортът е социален феномен, обединяващ емоционално хората. Желая ви здраве и още много успехи!“, заяви Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“.
От името на Община Стара Загора вицешампионът получи поздравителен адрес от кмета Живко Тодоров, както и трилогията „Шампионите разказват“ с пожелание в следващото издание да бъде включен и неговият разказ.
Кариера и спортни постижения
Руси Желев е сред младите надежди на българския волейбол. Кариерата му започва в родния град Стара Загора в школата на „Берое 2016“, където бързо се утвърждава като титуляр. През 2025 г. подписва договор с италианския клуб Macerata. Пред учениците Желев разказа за подкрепата на семейството си, особено на баща си, който го е възпитал като патриот и го е водил на спортни събития. „Още от първия мач знаех, че искам да се занимавам с волейбол“, сподели той. „Благодаря на всички за огромната подкрепа и за начина, по който хората приеха успеха на отбора. За мен успехът не е среброто, а начинът, по който бяхме посрещнати и как държавата се обедини“, каза развълнуван младият състезател.
Директорът инж. Весела Иванова връчи благодарствен плакет на Руси Желев с пожелание за още спортни и лични успехи. Тя подчерта, че той е бил отличник и пример за дисциплина. „Днес той и съотборниците му ни дадоха урок – когато има единение, спойка и амбиция, успехът е възможен“, заяви Иванова.
Сред официалните гости присъстваха още арх. Николай Василев, главен архитект на Община Стара Загора, и Станимира Димитрова, началник на отдел „Образование и младежки дейности“.



