Принудително премахнаха излезли от употреба автомобили в Стара Загора

Осем автомобила, излезли от употреба, бяха принудително премахнати на 24 февруари 2026 г. от междублокови пространства и общински паркинги на територията на Стара Загора. Акцията е част от системния контрол, който Община Стара Загора осъществява за спазване на обществения ред и нормативните изисквания. Изоставените моторни превозни средства, разположени върху общинска или държавна собственост, бяха вдигнати с репатриращ автомобил.

stariavtomobili

Те са превозени до специализирана площадка за временно съхранение, намираща се в кв. „Индустриален“. Собствениците могат да ги потърсят в 3-месечен срок съгласно действащите разпоредби.

Процедурата по принудително преместване включва връчване на предписание на собственика, след което започва да тече 14-дневен срок за доброволно премахване на автомобила. Съгласно нормативната уредба преместването на превозното средство на друга локация, освен частен имот или специализирана площадка за разкомплектоване, не спира вече стартиралата процедура.

Дейностите по третиране и оползотворяване на излезлите от употреба моторни превозни средства се извършват в изпълнение на Закона за управление на отпадъците и Наредбата за обществения ред при използване на превозни средства и общи площи на територията на Община Стара Загора.

Съгласно член 36 (изменен – Решение № 2279 от 25 април 2019 г.) се „забранява съхраняването на излезли от употреба, изоставени, регистрирани или катастрофирали моторни превозни средства по улици, тротоари, площади и междублокови пространства“, съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора.

Проверките се осъществяват непрекъснато от Община Стара Загора съвместно със звено Инспекторат и група Общинска полиция с цел осигуряване на по-чиста и безопасна градска среда.

Izlezliupotrebaavtomobili

Новини от Стара Загора