Ученици ще предлагат екологични решения в състезанието „Стара Загора в зелено“
Младежкият общински съвет към Центъра за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора организира състезание по природни науки и екология под надслов „Стара Загора в зелено“. Инициативата е посветена на Международния ден на Земята и ще се проведе на 21 април 2026 г. от 14:00 часа в залата на Регионална библиотека „Захарий Княжески“ с подкрепата на Община Стара Загора.

Темата на състезанието е насочена към ученици с интерес към екологията и има за цел да повиши ангажираността на младите хора към опазването на околната среда. Участниците ще работят по екологични проблеми на регионално ниво, като предложат приложими решения, чрез които ученическата общност може активно да допринесе за преодоляването на предизвикателствата.
В надпреварата могат да участват отбори от трима ученици от 8., 9. и 10. клас на училищата на територията на община Стара Загора. Заявки за участие се изпращат до 22 март 2026 г. чрез електронен формуляр.
Предварителна среща със записаните отбори ще се проведе на 23 март 2026 г. от 15:00 часа в Културен център за даровити деца „Проф. Петър Жеков“. По време на нея ще бъдат дадени насоки за подготовката и ще се разпределят темите за първия кръг. Присъствието на поне един представител от всеки отбор е задължително. Организаторите канят ученици, учители, родители и граждани да подкрепят екологичната инициатива.


