Стара Загора се включва в инициативата „Часът на Земята“

Стара Загора ще бъде част от глобалната инициатива „Часът на Земята“, която през 2026 г. отбелязва своята 20-годишнина. Проявата ще се проведе на 28 март 2026 г. (събота) между 20:30 и 21:30 часа. Кампанията обединява милиони хора по света около каузата за опазване на природата и насърчава отговорното отношение към околната среда.

Призивът за действие и през тази година е жителите да подарят един час на планетата, като изгасят осветлението в домовете си между 20:30 и 21:30 часа. Община Стара Загора подкрепя идеята и ще даде своя принос към общите усилия за повишаване на обществената ангажираност по темите, свързани с опазването на природата и устойчивото бъдеще.

Инициативата напомня, че дори малките действия имат значение, когато са част от обща кауза, обединяваща хора от цял свят. Община Стара Загора призовава гражданите, институциите и бизнеса да се включат и да станат част от екологичната проява.

den na zemiata1

Новини от Стара Загора