Четвърта доброволческа кампания в зоопарка в Стара Загора
На 23 май 2026 г. от 9:00 часа ще се проведе четвъртото издание на инициативата, която събира доброволци за подобряване на средата за животните. Четвъртата кампания е насочена към грижата за животните и обновяването на зоопарка в Стара Загора, като тази година фокусът попада върху местообитанието на огърличестите пекарита и прилежащия район.

Организаторите очакват активни участници, готови да се включат в кауза с реален резултат за облика на зоопарка.
„Промяната се случва, когато хората действат заедно. Всяка помощ е ценна, а всяко участие оставя следа – не само в средата около нас, но и в отношението ни към животните и природата“, споделя директорът д-р Найден Илинов.
Екипът на зоопарка кани всички жители и гости на града да се включат и заедно да допринесат за по-чиста, приветлива и поддържана среда за животните и посетителите.
Желаещите да участват могат да заявят присъствие на телефон 0886 402 421 – Хубавена Бинева.


