Парк „Пети октомври“ в Стара Загора отваря обновените си пространства за гражданите
След продължителен период на ремонтни дейности парк „Пети октомври“ в центъра на Стара Загора вече е с напълно обновена визия и нови пространства за отдих, разходка и срещи на открито. На 4 юни 2026 г. (четвъртък) от 13:30 часа ръководството на Община Стара Загора ще представи пред медиите и обществеността извършените дейности по обновяването на едно от емблематичните места в града.
Още в четвъртък започва поетапното премахване на огражденията около обекта, което ще позволи на жителите и гостите на града отново да преминават свободно през парка и да използват новоизградените зони.
Проектът включва обновяване на алеите, зелените площи и местата за отдих, изглаждане на поливна система, както и подобряване на градската среда в района. Целта е паркът да се превърне в по-функционално, приветливо и модерно пространство, съобразено с нуждите на хората.



