Кампанията "Чети с мен" ще се проведе в Стара Загора
Стара Загора се включва в националната кампания "Чети с мен". Събитието ще се проведе на 11 юни 2016 г. от 11:00 часа в градинката зад Драматичен театър "Гео Милев", съобщиха от Регионална библиотека "Захарий Княжески".
Организатори за България: Министерство на културата в партньорство с Министерство на образованието и науката, а за Стара Загора: Общината, Регионална библиотека „Захарий Княжески“, Библиотека „Родина”, Регионален инспекторат по образованието – Стара Загора, СНЦ „Пътуващите книги на Стара Загора” и партниращи организации. Кампанията се провежда под патронажа на президента на България Росен Плевнелиев.
Дългосрочните цели на кампанията са:
- Да привлече общественото внимание върху сериозния проблем свързан с грамотността и четенето;
- Да провокира обществен натиск върху институциите и политическите сили за целенасочени усилия за повишаване грамотността на българските граждани;
- Да съдейства за създаването на позитивно отношение към четенето;
- Да насърчи разширяване на инициативите, свързани с четенето, като представи добрите примери;
- Да представи успешни практики на родители, учители, библиотекари, които са запалили любовта към четенето у децата;
- Да подкрепи българската литература и българските автори.


