Ще се рехабилитират отводнителните съоръжения в старозагорски села
Община Стара Загора ще вложи около 300 000 лева за почистване и рехабилитация на отводнителните съоръжения. Там, където е необходимо, ще бъдат изградени нови канали и участъци- съобщи за www.infoz.bg секретарят на Община Стара Загора Делян Иванов.
Направен е подробен анализ, на база на който са избрани най-рисковите населени места, застрашени от наводнения.
"Ще бъдат подобрени отводнителните съоръжения на 13 села в община Стара Загора: Бенковски, Борилово, Казанка, Ракитница, Преславен, Яворово, Ловец, Загоре, Могила, Борово, Хрищени, Арнаутито и Бъдеще" - каза още Делян Иванов.
В работната група, която започна огледите по места, включва и ландшафтен архитект, за да даде компетентно становище за даден дървесен вид, в случай че се налага неговото отстраняване.
Венета Асенова | www.infoz.bg


