Футболната легенда Евгени Янчовски получи плакет за заслуги към Община Стара Загора

Плакет за особени заслуги към развитието на Община Стара Загора и поздравителен адрес от кмета на Стара Загора Живко Тодоров получи снощи футболната легенда на „Берое“ Евгени Янчовски. Ресорният зам.-кмет Красимира Чахова поднесе пожеланията за здраве, сили и гордост от постигнатото, по повод 80-годишнината на футболиста.

Евгени Янчовске е и треньорът, извел зелено-белия тим до единствената в историята на клуба шампионска титла през сезон 1985/1986 г. Той е футболистът с най-много изиграни мачове за отбора в А група - 341, в които е отбелязал 31 гола. Той получи поздравленията по време на почивката между полувремената в дербито на кръга между „Берое“ и „ЦСКА“, което завърши 2:1. Победата за старозагорци допълнително донесе емоции в неделната вечер.