Таксите за детските градини в Стара Загора ще се плащат и по електронен път
За улеснение на родителите, от август Община Стара Загора пуска нова електронна услуга – заплащане на месечните такси за общински детски градини и детски ясли по електронен път. За да извършите онлайн плащане, трябва да влезете в раздел „Уеб родител“ на специализирания сайт.
В долния ляв ъгъл се намира бутонът за вписване с надпис „Уеб родител“ Ползвателят трябва да избере вида на детското заведение и след това да попълни ЕГН-то на детето и паролата, която ще бъде изписана на последната квитанция за платена такса.
„Уеб родител“ е поредното надграждане към автоматизираната информационна система, внедрена в детските заведения в Община Стара Загора. Всеки родител има възможност да получава информация само за собственото си дете. В профила на детето ще бъде поместена информация за броя на посещенията и отсъствията му от детското заведение, както и съответната дължима такса за всеки месец.
В сайта ще се съдържа и информация за седмичното меню в детските заведения. Чрез системата за електронни плащания ePay, дължимата такса за посещение на детското заведение ще може да се плаща по електронен път в удобно за родителите време.
Това е поредната услуга, която Община Стара Загора предлага за родителите на деца в детските заведения. По електронен път те могат да подадат заявление за кандидатстване за прием, който е целогодишен, а класирането за свободните места се прави по предварително обявен график.
www.infoz.bg (по информация на Община Стара Загора)


