Ученици са под под домашна карантина заради заразени с COVID-19

Общо две паралелки в Езикова гимназия „Ромен Ролан“ – Стара Загора и в Професионалната гимназия по лека промишленост и туризъм в Казанлък са поставени под 14-дневна домашна карантина, заради потвърдени случаи на COVID-19. Ученик от 11 клас в Професионалната гимназия по лека промишленост и туризъм в Казанлък е дал положителен резултат в петък.

Той е диагностициран с PCR тест, по повод предстоящо пътуване в чужбина. Момчето е в добро състояние и се лекува в домашни условия.
Учениците от паралелката са поставени под 14-дневна домашна карантина.

На 19 септември положителен резултат за COVID-19 е отчетен и при 18-годишен ученик от Езикова гимназия „Ромен Ролан“ в Стара Загора. Той е в добро състояние и е на домашно лечение. Цялата паралелка е под домашна карантина.

Преподавател във Второ основно училище в Раднево също е заразен с коронавирус и е карантиниран. Той е използвал лични предпазни средства и не е бил в близък контакт с преподаватели и ученици, което не налага карантиринане на други хора.

В училищата е извършена крайна дезинфекция.

Новини от Стара Загора  www.infoz.bg

Trump’s full remarks at the ‘Board of Peace’ signing ceremony

Водородната революция започва от Стара Загора

Следете новините на infoz.bg във Фейсбук, Телеграм, Екс, Вайбър и други социални мрежи

новини в сайта RSS емисия facebook новини от Стара Загора в Х (twitter)

 


youtube subscribe ilko gruev новини от Стара Загора в threads infoz в Telegram

 


Viber infoz.bg в Гугъл новини

 

На подобна тема

Най-четеното от последните дни