„Берое” посреща „Ботев” в VI кръг на „А“ футболна група

На 22 август 2015 г. „Берое“ посреща „Ботев“ (Пловдив) в среща от VI кръг на „А“ футболна група. Двубоят започва в 20:00 часа на стадиона в Стара Загора и ще се ръководи от Стефан Павлов от Бургас. Пет са касите, които ще работят в деня на мача, отваряйки два часа преди неговото начало. Предварителна продажба на билети се извършва и в системата на eventim.

Повече за организацията относно двубоя и как феновете могат да си набавят пропуски може да прочетете тук.

eliasСлед изтърпяно наказание от един двубой в състава на „Берое” се завръща Елиаш да Силва, а други наказани или контузени състезатели в тима на Петър Хубчев няма и специалистът ще разчита на всичко най-добро в съботния сблъсък.

Във временното подреждане „старозагорци“ заемат четвърта позиция с актив от 9 точки, докато „жълто-черните“ са осми с 5 записани точки.
Съдийската комисия към БФС повери срещата на Стефан Павлов от Бургас, а лайнсмени ще бъдат Николай Христов, също от Бургас, и Даниел Ников от Габрово. Софиянците Мартин Стоименов и Волен Чинков пък ще бъдат в близост до двете футболни врати в ролята на допълнителни асистент-арбитри, а четвърти рефер е Станимир Илков от Бургас. Делегат на БФС е Емил Табаков, също от морския град, а оценка на съдийството ще постави Илонка Джалева от София.

„Берое“ и „Ботев“ излизат в 88-ото „Дерби на Тракия“ в историята на „А“ група, като досега победите на сметката на старозагорци са 31, а „канарчетата“ имат с 3 повече. 22 са мачовете, завършили без победител, докато головата разлика е 113:138, в полза на „жълто-черните“. Любопитен факт е, че „Берое“ под Аязмото е непобеждаван от съперника повече от 20 години, като последната загуба, регистрирана от „старозагорци“, датира от сезон 1994/95, когато през пролетния полусезон „зелено-белите“ отстъпват с 0:3.

Пет са касите на стадион „Берое“, които ще работят в деня на мача, отваряйки два часа преди неговото начало.