Депутатът Красимир Вълчев пита вицепремиера Асен Василев за бъдещето на комплекса „Марица изток“

Красимир Вълчев, старозагорски народен представител от ГЕРБ – СДС, внесе в деловодството на Народното събрание въпрос към вицепремиера по еврофондовете и министър на финансите Асен Василев, относно ангажиментите, които правителството ще поеме с Плана за възстановяване и развитие по отношение на бъдещето на комплекса „Марица изток“ като произвеждащ енергия от въглища.

„Остава ли намерението Ви да заложите като ангажимент изграждане на завод за изгаряне на отпадъци на територията на комплекса? Проучихте ли предложенията на академичните среди за междинни и крайни технологични решения за осъществяване на прехода към декарбонизацията?“ – пита още Красимир Вълчев и очаква ясни отговори от Асен Василев.

mini mi

Новини от Стара Загора  www.infoz.bg

Trump’s full remarks at the ‘Board of Peace’ signing ceremony

Водородната революция започва от Стара Загора

Следете новините на infoz.bg във Фейсбук, Телеграм, Екс, Вайбър и други социални мрежи

новини в сайта RSS емисия facebook новини от Стара Загора в Х (twitter)

 


youtube subscribe ilko gruev новини от Стара Загора в threads infoz в Telegram

 


Viber infoz.bg в Гугъл новини

 

На подобна тема

Най-четеното от последните дни