Международната колоездачна обиколка ще премине през Стара Загора

65-ата Международна колоездачна обиколка на България ще се провежда от 27 август до 2 септември. Състезателите ще преминат през територията на девет области в страната, сред които и Стара Загора.

• cyclingИталианецът Марко Текио (UNIEURO) спечели 65-та международна колоездачна обиколка на България, а най-добре представилият се българин Евгени Балев (Несебър) е на шесто място.
  • Александър Алексиев донесе първа етапна победа за България в тазгодишното издание на колоездачната обиколка на страната. Състезателят на КК "Несебър" спечели 5-ия етап от Елена до Мъглиж с дължина 79 километра с време 1:48.22 часа
  • Италианецът Марко Текио от отбора на "Униеуро" спечели третия етап в 65-ата колоездачна Обиколка на България.
  • Филипо Фиорели от отбора на "Делио Галина" спечели втория етап в 65-ата колоездачна Обиколка на България.
  • Победител при първия етап е казахстанецът Евгений Гидих от "Вино 4 - Евър".

Служителите на МВР са ангажирани с осигуряването на охраната и безопасността на движението по време на спортната проява. Уточнени са маршрутите, по които ще преминава колоездачната колона и е създадена временна организация на движението преди и до изтеглянето на състезателите.