По-безопасна градска среда – това е целта на проверки и санкции за нарушения в Стара Загора
Общо 443 глоби с фиш бяха наложени и 16 акта за установяване на административни нарушения бяха съставени в периода от 21 февруари 2026 г. до 27 февруари 2026 г. Резултатите са от проверки за спазване на обществения ред и нормативната уредба на територията на общината, извършени от Инспектората към Община Стара Загора и служители на Общинска полиция.

Актовете бяха издадени за нарушения по Закона за движението по пътищата, Закона за защита на животните, Наредбата за обществения ред и Наредбата за организация на движението и паркирането. Сред констатираните случаи са неправомерно паркиране върху зелени площи, тротоари и места със специален режим, както и управление на електрически тротинетки в нарушение на изискванията. Проверяващите са установили още замърсяване на обществени пространства, неспазване на пътна сигнализация и неизпълнение на задълженията на собственици на животни-компаньони съгласно действащото законодателство.
За отчетния период бяха преместени 8 излезли от употреба моторни превозни средства на площадка за кратковременно съхранение. Служителите на Звено Общинска охрана към отдел Обществен ред и сигурност наложиха 287 глоби с фиш, а група Общинска полиция – 156 глоби.
Контролът е част от предприетите превантивни мерки за ограничаване на нарушенията и за осигуряване на безопасна и достъпна градска среда. Община Стара Загора призовава хората към стриктно спазване на нормативните изисквания и отговорно отношение към обществения ред. Проверките ще продължат и през следващите седмици.


