Национален тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“ с богата програма през 2023

За седемнадесети път любителите на фолклора и традициите ще имат възможност да се насладят на Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“, провеждащ се в курортното селище Старозагорски бани. В края на месеца – на 26 и 27 август 2023 г., старозагорци и гости от страната ще се радват на богата и пъстра програма на народното творчество.

Началото на проявите на традиционния събор е от 25 август (петък) с концерт на сцената пред Община Стара Загора на Представителен ансамбъл за народни песни и танци „Китна Тракия“ при Тракийско дружество „Георги Сапунаров“ Хасково – лауреат от Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка 2018“. Концертът е посветен на 120-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание.

Официалното откриване на „Богородична стъпка“ ще бъде на 26 август, от 11 часа, на 1-ва сцена, на центъра на Старозагорските бани. Читалища, детски формации и индивидуални участници ще се погрижат за доброто настроение на гостите на събора през целия ден. От 19 часа, празничен концерт на Национален фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ – с участието на хор, солисти и оркестър, ще представи магията на фолклора. Директор и диригент е Георги Андреев. Традицията повелява, нестинарска демонстрация, от 21 часа, да сложи края на съботната фестивална вечер.

Неделният ден започва с разнообразна програма на 1-ва и 2-ра сцена, от 9 до 15 часа. В 16 часа ще бъдат обявени отличените участници в събора.

През двата фестивални дни, гостите ще могат да посетят Детски творчески работилници под мотото „Съхранено с любов – сътворено с талант“, които ще зарадват най-малките посетители. Участие в събора ще вземат и Спасителен център за диви животни „Зелени Балкани“ с информационен щанд, както и Юношески туристически клуб към Туристическо дружество „Сърнена гора“ с демонстрации на открито. Ще има още Занаятчийка чаршия и На раздумка с билков чай и ръжено кафе, а любимият селски двор под наслов „На селски сбор не се кани“, както и „Живата традиция от махалата – Добра среща“ ще покажат занаяти от миналото и така любимите гозби, приготвени по стари български рецепти.

Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка“ се организира от Община Стара Загора, Съюз на тракийските дружества в България, Тракийско дружество „Одринска епопея“ – Стара Загора, Общество за фолклор, Кметство Старозагорски бани и Народно читалище „Христо Ботев – 1952“ Старозагорски бани, с подкрепата на Общински фолклорен ансамбъл „Загоре“.

bogorodichna stapka plakat 2023

bogorodichna stypka plakat Filip Kutev 2023

plakat Kitna Trakia 2023

 

ПРОГРАМА НА XVII НАЦИОНАЛЕН ТРАКИЙСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР "БОГОРОДИЧНА СТЪПКА"

26 И 27 АВГУСТ – СТАРОЗАГОРСКИ БАНИ

26 август (събота)

I сцена

9.00 – 10.00 часа

1. НЧ „Пробуда 1928“ с. Сулица, община Стара Загора

Певческа група „Бялата роза“

1.1 Индивидуален изпълнител: Йоана Тодорова – 7 години

2. НЧ „Пробуда 1928“, с. Маджерито, община Стара Загора

Женска фолклорна група

2.1 Индивидуален изпълнител: Марая Божидарова Богданова – 4 години

2.2 Индивидуален изпълнител: Донка Господинова

2.3 Индивидуален изпълнител: Запряна Маринова

3. НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1921“, с. Малка Верея, община Стара Загора

Индивидуален изпълнител: Никол Рачева – 11 години

3.1 Индивидуален изпълнител: Изабел Мамдуева – 10 години

4. НЧ „Просвета 1928“ с. Държава, община Чирпан

Певческа група за автентичен фолклор „Тракийка“

5. НЧ „Знание 1914“ с. Трънково, община Раднево

Певческа група „Карачилия“

5.1 Индивидуален изпълнител: Мария Кънчева – 12 години

6. Детска градина „Радост“, град Гълъбово

Танцова група

6.1 Певческа група

6.2 Индивидуален изпълнител: Никола Донев – 6 години

7. НЧ „Георги Сава Раковски 1921“, с. Главан, община Гълъбово

Детски танцов състав „Главанче“

10.00 – 11.00 часа

8. НЧ „Асен Златаров 1940“, с. Стефан Караджа, община Добрич

Певческа група „Пъстра китка“

8.1 Танцова група „Фолклорна магия“:

9. НЧ „Христо Ботев 1927“, с. Кипра, община Девня

Ансамбъл „Кипра“

9.1 Смесена певческа група

9.2 Мъжка певческа група

9.3 Индивидуален изпълнител: Даниел Колев – 15 години

9.4 Индивидуален изпълнител: Томас Цакирис – 16 години

10. Танцова формация „Лудогорско настроение“, град Разград

11. НЧ „Напредък 1930“, с. Кабиле, община Тунджа

Ансамбъл „Кабиле“

11.00 – 11.30 часа

ОТКРИВАНЕ

11.30 – 12.00 часа

12. НЧ „Н. Й. Вапцаров 1941“, село Стефаново, община Добрич

Танцов състав „Хорце“

13. Севдалин Северинов Асенов – 15 години, НЧ „Н. Й. Вапцаров 1941“, село

Стефаново, община Добрич

14. Божидара Николова – 13 години, Стара Загора

15. НЧ „Христо Ботев 1928“, с. Иваново, община Харманли

Група за автентичен фолклор „Тракийка“

15.1 Танцов състав

12.00 – 13.00 часа

16. Трио „Жарава“, град Пловдив

17. Яна Чешмеджиева – 9 години, град Пловдив

18. Мая Чипилска – 8 години, град Пловдив

19. ДГ „Детелина“ при ОЦ „Кронос“, град Пловдив

Квартет „Жарава“

20. Мария Лазарова – 8 години, град Пловдив

21. НЧ „Възраждане 1930“ с. Изгрев, община Елхово

Група за народни обичаи и ритуали „От извора“

22. Пенсионерски клуб „Даме Груев“, град Сливен

Фолклорна група „Здравец“

22.1 Дует: Иванка Георгиева и Митьо Вълков

23. НЧ „Просвета 1925“ с. Мечкарево, община Сливен

Фолклорна танцова група „Детелини“

24. НЧ „Изгрев 1958“ с. Джинот, община Стралджа

Група за народни обичаи и ритуали „Изгрев“

13.00 – 14.00 часа

25. НЧ „Светлина 1920“, с. Лозарево, общ. Сунгурларе

Група за народни обичаи и ритуали

25.1 Индивидуален изпълнител: Минка Маркова

25.2 Дует: сестри Железови

26. НЧ „Светлина 1920“, с. Лозарево, общ. Сунгурларе

Детски колектив за народни песни

27. Детско-юношески танцов състав „Броеничка“ при ФТШ „Броеница“ град Стара Загора

Малка група

27.1 Концертен състав

28. НЧ „23 септември 1960“ гр. Лом

Танцов състав за изворен фолклор „Ломски ритми“

14.00 – 15.00 часа

29. Благовеста Генчева Георгиева – 15 години, НУМТИ „Добрин Петков“, Пловдив

30. Стоилка Пенкова Чилова – 15 години, НУМТИ „Добрин Петков“, Пловдив

31. Станимир Ангелов Кръстев – 14 години, НЧ „Михал Захариев 1909“, с. Манолово,

община Павел баня

32. НЧ „Балканска звезда 1896“ гр. Габрово, кв. „Недевци“

Вокална група „Зорница“

32.1 Дует „Яница“

32.2 Индивидуален изпълнител: Мария Илиева

33. НЧ „Железник 1988“, гр. Стара Загора

Детска фолклорна група „Герданче“

33.1 Индивидуален изпълнител: Дария Стоянова – 7 години

33.2 Индивидуален изпълнител: Анет Добрева – 7 години

33.3 Индивидуален изпълнител: Таньо Манев – 8 години

15.00 – 16.00 часа

34. Пенсионерски клуб „Младост“ град Главиница, област Силистра

34.1 Индивидуален изпълнител: Анка Костадинова

34.2 Женска певческа група „Росна китка“

34.3 Мъжка певческа група „Бисери“

34.4 Смесена певческа група „Добруджански ритми“

35. НЧ „Просвета 1919“, с. Босилковци, община Бяла

Танцова група „Чатманлийки“

36. НЧ „Просвета 1935“, с. Катунци, община Сандански

Ансамбъл „Китка шарена“

37. НЧ „Нов живот 1941“, село Черна, община Добрич

Мъжка певческа група

37.1 Индивидуален изпълнител: Ивелин Божанов

38. Димитричка Шопова – индивидуален изпълнител, село Труд, община Марица

39. Юлия Шопова – 7 години, индивидуален изпълнител, с. Труд, община Марица

40. Теодор Шопов – 5 години, индивидуален изпълнител, с. Труд, община Марица

41. Патрисия Динева – 15 години, ДЮНХ „Жарава“ при НЧ „Родина 1860“ Стара

Загора

16.00 – 17.00 часа

42. НЧ „Железник 1988“, гр. Стара Загора

Фолклорна група „Огърлица“

42.1 Индивидуален изпълнител: Стана Милчева

42.2 Индивидуален изпълнител: Дженка Георгиева

43. НЧ „Н. Й. Вапцаров - 1926“, с. Генерал Инзово, община Тунджа

Певческа група „Ретроакбунарки“

43.1 Детска танцова формация „Акбунарчета“

44. НЧ „Слънце 1928“, с. Браница, община Харманли

Група за народни обичаи и ритуали

44.1 Индивидуален изпълнител: Яна Делчева

44.2 Индивидуален изпълнител: Ина Петрова – 17 години

45. Тракийско дружество „Тракия“, град Свиленград

Фолклорна група

46. НЧ „Христо Ботев 1928“ с. Новаково, община Асеновград

Група за изворен фолклор

46.1 Индивидуален изпълнител: Димитър Вълков

17.00 – 18.00 часа

47. НЧ „Гео Милев 1940“, с. Житница, община Добрич

Представителен танцов ансамбъл „Житен клас“

48. НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1924“ село Елена, община Хасково

Група за автентичен фолкор

48.1 Индивидуален изпълнител: Теодор Янев -  17 г.

Гайда

49. НЧ „Изгрев 1921“ , с. Кирилово, община Стара Загора

Детско-юношеска танцова група:

II сцена

9.00 – 10.00 часа

1. НЧ „Просвета 1963“ с. Православ, община Братя Даскалови

Фолклорна група „Звездици“

2. НЧ „Пробуждане 1870“ с. Спасово, община Чирпан

Певческа група „Болярка“

3. НЧ „Митьо Станев 1929“ с. Знаменосец, община Раднево

Певческа фолклорна група

4. НЧ „Мара Станева 1927“, град Гълъбово

Фолклорна певческа група „Нашенки“

5. НЧ „Зора 1902“, с. Голямо Дряново, община Казанлък

Певческа група „Зора“

6. НЧ „Отец Паисий 1905“, с. Горно Черковище, община Казанлък

Женска певческа група „Роза“

7. Пенсионерски клуб „Хан Аспарух“, град Димитровград

Певческа група „Детелина“

7.1 Индивидуален изпълнител: Анка Бинева

8. Пенсионерски клуб „Тополите“, град Гълъбово

Певческа група „Тополите“

9. НЧ „Развитие 1918“, с. Оряховица, община Стара Загора

Певческа група „Гайтан“

10.00 – 11.00 часа

10. НЧ „Проф. д-р Асен Златаров-1961“, град Хасково

Народен хор „Фолклорна дъга“

11. Пенсионерски клуб „Столетник“, с. Брани поле, община Родопи

Певческа група „Китка“

11.1 Индивидуален изпълнител: София Рогликова

12. НЧ „Трудолюбие 1907“, с. Вардим, община Свищов

Камерна формация към танцов състав „Шарения“

12.1 Женска вокална група „Орехова вейка“

13. НЧ „Васил Левски 1929“ с. Сталево, община Димитровград

Група за автентичен фолклор

14. НЧ „Искра 1929“ с. Крушари, община Сливен

Фолклорна певческа група „Пъстра броеница“

15. НЧ „Просвета 1908“, с. Овощник, община Казанлък

Певческа фолклорна група „Пъстра броеница“

16. НЧ „Светлина 1904“, с. Дунавци, община Казанлък

Певческа фолклорна група

17. Сборна група от читалищни секретари от община Стамболово

11.00 – 11.30 часа

ОТКРИВАНЕ

11.30 – 12.00 часа

18. НЧ „Съзнание 1890“ с. Жълти бряг“, община Стамболово

Женска група за автентичен фолклор

18.1 Женска група за автентични танци

19. ДЦВХ "Дълголетие" към Община Свиленград

Женска фолклорна група

19.1 Мъжка фолклорна група

19.2 Индивидуален изпълнител: Димитър Благоев

12.00 – 13.00 часа

20. НЧ „Пробуда 1930“, с. Навъсен, община Симеоновград

Група за автентичен фолклор

21. НЧ „Развитие 1893“ град Елхово

Певческа група „Орудица“

21.1 Индивидуален изпълнител: Кичка Георгиева

22. НЧ „Пробуда 1930“ с. Голец, община Угърчин

Група за народно пеене

22.1 Индивидуален изпълнител: Андрей Тонев - кавал

23. НЧ „Съгласие 1928“ с. Чокоба, община Сливен

Група за автентичен фолклор „Здравец“

24. НЧ „Развитие 1902“, с. Мерданя, община Лясковец

Танцова група „Цветница“

25. НЧ „Просвета 1925“ с. Мечкарево, община Сливен

Фолклорна танцова група „Детелини“

13.00 – 14.00 часа

26. НЧ „Денчо Славов 1900“, с. Ганчовец, община Дряново

Фолклорна група „Ганчовите снахи:

26.1 Клуб за народни хора „Ороигралец“:

27. НЧ „Христо Ботев 1925“, с. Михилци, община Хисаря

Фолклорна група „Михилски напеви:

28. НЧ „Антон Билкин 1929“, град Хисаря, кв. Веригово, община Хисаря

Женска фолклорна група:

28.1 Мъжка фолклорна група:

28.2 Смесена фолклорна група:

29. Национално сдружение за социално сътрудничество и партньорство град Куклен

Сборна певческа група на любители самодейци от село Яворово и село Добралък,

община Куклен, създадена по проект „Пътуваща седянка на хора с увреждания от община

Куклен“

30. НЧ „Н. Й. Вапцаров 1941“, село Стефаново, община Добрич

Женска певческа група „Стефановска китка“

31. Клуб на пенсионера и инвалида „Надежда“, с. Мерданя, община Велико Търново

Група за обработен фолклор „Авлига“

14.00 – 15.00 часа

32. Клуб на пенсионера „Николай Чудотворец“, град Бургас

Танцова група „Настроение“

32.1 Певческа група „Дъга над морето“

33. Клуб на пенсионера „Равнец“, с. Равнец, община Бургас

Женска фолклорна група „Равнечанка“

34. НЧ „Железник 1988“, гр. Стара Загора

Група за народни обичаи и ритуали „Железник“

35. Сдружение Фолклорен свят „Седенчица“, гр. Пловдив

Фолклорен танцов клуб „Седенчица - Лаута“

36. Пенсионерски клуб „Добруджански славей“, гр. Генерал Тошево

Певчески група „Добруджански славей“

36.1 Индивидуален изпълнител: Керана Димитрова

37. Пенсионерски клуб „Роза 2004“, с. Манолово, община Павел баня

Певческа група

15.00 – 16.00 часа

38. Клуб на пенсионера „Надежда“, с. Злати войвода, община Сливен

Певческа група

39. Бонка Иванова – индивидуален изпълнител, Дом за стари хора, град Ямбол

40. НЧ „Пробуда-1932 г.” с. Камен общ. Сливен

Група за автентичен фолклор

40.1 Индивидуален изпълнител: Яна Панайотова

40.2 Индивидуален изпълнител: Руска Господинова

41. НЧ „Пробуда – кв. Дебър – 1905“ , кв. Дебър, град Първомай

Певческа група „Дебърските баби“

42. Танцов клуб „Тракийка“, град Стара Загора

43. НЧ „Светлина 1932“, с. Тамарино и НЧ „Изгрев 1929“ с. Саранско, община

Стралджа

Сборна певческа група

44. Пенсионерски клуб „Елит“ град Сливен

Певческа група

16.00 – 17.00 часа

45. НЧ „Зора 1945“ град Ямбол

Индивидуален изпълнител: Мария Наскинова

45.1 Индивидуален изпълнител: Радка Иванова

46. НЧ „Иванка Терзиева 1927“ с. Богомилово, община Стара Загора

Певческа група

47. НЧ „Просвета 1927“ с. Иречеково, община Стралджа

Певческа група „Здравец“

48. НЧ „Светлина 2004“, с. Дряново, община Тунджа

Певческа група за автентичен фолклор

49. Клуб на пенсионера „Възраждане“ град Гълъбово

Група за автентичен фолклор

49.1 Индивидуален изпълнител: Тинка Колева

49.2 Индивидуален изпълнител: Галя Кирева

50. НЧ „Христо Ботев 1927“, с. Пъстрен, община Опан

Женска фолклорна група „Росна китка“:

50.1 Индивидуален изпълнител: Яна Станкова

„Мари моме“

17.00 – 18.00 часа

51. НЧ „Пробуда 1828“ с. Загоре, община Стара Загора

Женска фолклорна група „Загорка“

51.1 Индивидуален изпълнител: Янка Пеева

51.2 Индивидуален изпълнител: Янка Асенова

52. НЧ „Ахинора 2006“ с. Яворово, община Стара Загора

Фолклорна група „Ахинора“

53. НЧ „Просвета 1936“, с. Джулюница, община Ценово

Женска фолклорна група „Детелина“:

54. НЧ „Нов живот 1894“ с. Сеново, общ. Ветово

Танцов състав „Сеновлии“

54.1 ФПГ „Капанска китка“

55. НЧ „Пробуда 1925“, с. Яворово, община Стара Загора

Фолклорна група „Росна китка“

55.1 Индивидуален изпълнител: Тотка Танева

27 август (неделя)

I сцена

9.00 – 10.00 часа

1. НЧ „Христо Ботев 1952“, с. Старозагорски бани, НЧ „Гранит 1928“ с. Ново село и

НЧ „Пробуда 1927“ с. Остра Могила, община Стара Загора

Танцова група „Еньовче“ – сборна формация

1.1 Певческа група „Зорница“

1.2 Индивидуален изпълнител: Петър Михалев

1.3 Индивидуален изпълнител: Койчо Коев

2. НЧ „Митьо Станев 1929“ с. Малко Кадиево, община Стара Загора

Певческа група „Златен клас“

3. НЧ „Св. Патриарх Евтимий 1935“ с. Борово, община Стара Загора

Фолклорна група „Борово“

3.1 Индивидуален изпълнител: Янка Дончева

3.2 Индивидуален изпълнител: Даниел Йовчев

4. Детска градина № 16 „Горски кът“, с. Старозагорски бани, община Стара Загора

Певческа група

5. Йордан Танев и Захаринка Поповска – Гайдарски състав „Големите гайди“, град

Асеновград

6. НЧ „Стефан Генчев 1901“, с. Хрищени, община Стара Загора

Фолклорна група „Райска ябълка“

10.00 – 11.00 часа

7. НЧ „Светлина 1906“, с. Вълчитрън, община Пордим

Дамски народен хор „Славей“

8. НЧ „Иван Радоев 1907“, град Пордим

Мъжка група за обработен фолклор „Славей“

8.1 Танцова група „Иха-ха, мераклии“

8.2 Индивидуален изпълнител: Кристиян Йорданов

8.3 Индивидуален изпълнител: Сладелина Илиева

8.4 Дует: Сладелина Илиева и Християн Ангелов

9. НЧ „Кирил и Методий 1941“, с. Ефрейтор Бакалово, община Крушари

Фолклорна група „Веселите баби“

10. НЧ „Христо Ботев 1874 г.“, с. Рупките, община Чирпан

Детска певческа група „Надежда“

11. Даная Смилянова – 9 години, ОУ „К. Ганчев“ град Стара Загора

12. Тракийско дружество „Лазар Маджаров“, град Сливен

Певческа група

12.1 Индивидуален изпълнител: Софийка Георгиева

12.2 Дует: Мира Лефтерова и Мария Минчева

11.00 – 12.00 часа

13. НЧ „Васил Левски 1934“, с. Радовец, община Тополовград

Мъжка певческа група за коледарски песни

13.1 Квартет за жетварски и седенкарски песни

13.2 Женска певческа група за автентичен фолклор

14. НЧ „Петко Манолов 1932“ с. Долно Изворово община Казанлък

14.1 Индивидуален изпълнител: Цветелина Ганева

15. НЧ „Васил Левски“ с. Българин община Харманли

Група за народни обичаи и ритуали

15.1 Индивидуален изпълнител: Николай Сидеров /гайда/ - 8 год.

15.2 Индивидуален изпълнител: Михаела Стойкова /гайда/ - 10 год.

15.3 Индивидуален изпълнител: Тонка Канева

16. НЧ „Просвета 1906“ с. Козичино, община Поморие

Група за автентичен фолклор „Екреч“

16.1 Индивидуален изпълнител: Стойка Иванова

12.00 – 13.00 часа

17. НЧ „Настроение 2017“ Стара Загора

Гайдарски състав „Красимир Панчев“

17.1 Индивидуален изпълнител: Михаил Шивачев – 11 години

17.2 Индивидуален изпълнител: Лъчезар Трифонов – 13 години

17.3 Индивидуален изпълнител: Константин Сватовски – 11 години

17.4 Индивидуален изпълнител: Георги Русинов – 12 години

17.5 Индивидуален изпълнител: Виктор Славов – 7 години

17.6 Индивидуален изпълнител: Христиан Найденов – 12 години

17.7 Индивидуален изпълнител: Денислав Стойков – 16 години

18. НЧ „Прогрес 1936“, село Дражево, община Тунджа

Група за автентичен фолклор „Авлига:

19. НЧ „Възраждане 1906“ с. Щръклево община Иваново

19.1 Дует Ели и Ради

20. Танцова формация „Данфоров Горун“ – Цветислава и Димитър Денови, с.

Галиче, община Бяла Слатина

13.00 – 14.00 часа

21. НЧ „Габрово 2002“ град Габрово

Танцов клуб „Боженци“

21.1 Фолклорна танцова формация „Боженци“ – деца до 8 години

21.2 Фолклорна танцова формация „Боженци“ – деца до 16 години

22. НЧ „Христо Ботев 1897“, с. Розово, община Казанлък

Женска певческа фолклорна група

22.1 Мъжка певческа фолклорна група

22.2 Танцов състав „Розово“

22.3 Индивидуален изпълнител: Радка Тодорова

22.4 Индивидуален изпълнител: Стефан Георгиев – 15 години

23. Цветислава и Димитър Денови, с. Галиче, общ. Бяла Слатина

24. НЧ „Постоянство 2012“ с. Армените, община Габрово

Танцова група „Арменско гиздило“

25. Цветислава Денова, с. Галиче, община Бяла Слатина

14.00 – 15.00 часа

26. НЧ „Просвета 1894“ с. Водица, община Попово

Детска фолклорна група „Изворче“

26.1 Фолклорна група „Хурка шарена“

26.2 Индивидуален изпълнител: Назар Михайлова – 17 година

26.3 Индивидуален изпълнител: Станислава Иванова – 17 година

26.4 КТС „Гергана“

26.5 КНХ „Хайде на хорото“

27. НЧ „Просвета 1883“, село Гецово, община Разград

Мъжка певческа група „Капанци“

27.1 Индивидуален изпълнител: Милка Димитрова

27.2 Ансамбъл за автентичен фолклор „Капанци“

28. Център за млади таланти към Фондация „Шанс за децата и природата на

България, град Бургас

Детска вокална група „Зеленика“

 

II сцена

9.00 – 10.00 часа

1. Певческа група „Отдих“ село Ягода, община Мъглиж

1.1 Индивидуален изпълнител: Иван Стойчев

1.2 Индивидуален изпълнител: Донка Йорданова

1.3 Индивидуален изпълнител: Минка Грозева

1.4 Индивидуален изпълнител: Станка Парушева

2. НЧ „Кольо Ганчев 1940“ град Стара Загора

Фолклорна група „Петкана Захариева“

3. Танцова група за народни хора „Тропаница“ град Стара Загора

4. НЧ „Светлина 1928“ с. Ръжена, община Казанлък

Група за народни обичаи и ритуали

5. Пенсионерски клуб „Гигант“, град Ямбол

Група „Ямболки“

5.1 Индивидуален изпълнител: Маринка Георгиева

6. НЧ „Христо Ботев 1907“, с. Мараш, община Шумен

Група за автентичен фолклор „Извор“

7. НЧ „Никола Г. Астаджов 1926“, с. Априлово, общ. Гълъбово

ФГ „Янко Петров“

10.00 – 11.00 часа

8. НЧ „Пробуда 1896“ с. Горски Извор, общ. Димитровград

Фолклорна група „Георги Фершелов“

9. НЧ „Втори юни 2004“ с. Александрия, община Крушари, обл. Добрич

Фолклорна група „Текето“

9.1 Индивидуален изпълнител: Пенка Дянкова

10. НЧ „Никола Йонков Вапцаров 1925“, с. Екзарх Антимово, община Карнобат

Певческа група за народни песни

10.1 Индивидуален изпълнител: Атанаска Тодорова

11. НЧ „Изгрев 1928“ с. Сладун, община Свиленград

Мъжка фолклорна група „Сакарски гласове“

12. НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1928“ с. Студена, община Свиленград

Певческа група

13. НЧ „Отец Паисий 1929“ с. Момково, община Свиленград

Певческа група

14. НЧ „Светлина 1927“ с. Райкова могила, община Свиленград

Певческа група

11.00 – 12.00 часа

15. НЧ „Светлина 1927“ с. Тракия, община Опан

Певческа група „Тракийка“

15.1 Мъжка фолклорна група „Тракиец“

16. Пенсионерски клуб „Златни години“, град Сливен

Певческа група „Златни години“

16.1 Индивидуален изпълнител: Милка Андонова

17. Културен клуб на пенсионера „Златна възраст“, град Сунгурларе

Фолклорна група „Пей сърце“

17.1 Индивидуален изпълнител: Венета Григорова

17.2 Дует: Венета Григорова и Георги Колев

18. Пенсионерски клуб „Розова градина“, град Сливен

Певческа група „Златни години“

19. НЧ „Пробуда 1934“ с. Ковачите, община Сливен

Танцова група за автентичен фолклор

19.1 Певческа група за автентичен фолклор

19.2 Индивидуален изпълнител: Мима Василева

12.00 – 13.00 часа

20. Пенсионерски клуб „Дамян Дамянов“, град Сливен

Певческа група

21. ФГ „Надежда“ Общинска организация на хората с увреждания гр. Средец

21.1 Индивидуален изпълнител: Стоянка Петрова

21.2 Индивидуален изпълнител: Нанка Янева

22. НЧ „Любен Каравелов 1921“ с. Бузовград, община Казанлък

Женска фолклорна певческа група

23. НЧ „Напредък 1921“, с. Шумата, община Севлиево

Певческа група за изворен фолклор:

24. НЧ „Ана Маймункова 1894“ с. Воден, община Болярово

Певческа група „Воденски славеи“

25. НЧ „Стефан Караджа 1904“ с. Стефан Караджово, община Болярово

Певческа група „Тронска шевица“

25.1 Индивидуален изпълнител: Атанас Георгиев

26. Пенсионерски клуб „Зеленика“, град Бургас

Вокална формация „Наниз“

26.1 Индивидуален изпълнител: Мария Стоянова

26.2 Индивидуален изпълнител: Величка Теохарова

13.00 – 14.00 часа

27. НЧ „Отец Паисий 1909“ с. Малево, община Чепеларе

Група за автентичен фолклор „Дядо, баба и внуче“

28. НЧ „Михаил Иванов 1927“ с. Искра, община Карнобат

Женска фолклорна певческа група

29. НЧ „Пробуда 1907“ с. Биково, община Сливен

Самодеен фолклорен състав „Тракиец“

30. НЧ „Просвета 1911“ град Гълъбово

Фолклорна група „Сладък кладенец“

30.1 Дует „Етърви“

31. НЧ „Просвета 1909“ с. Белозем, община Раковски

Певческа група „Белоземска плетеница“

31.1 Индивидуален изпълнител: Ванеса Каракехайова

31.2 Индивидуален изпълнител: Мирослава Стоянова

31.3 Индивидуален изпълнител: Алекс Лазаров

31.4 Индивидуален изпълнител: Мирослава Стамболийска

14.00 – 15.00 часа

32. Пенсионерски клуб „Зора“ Град Бургас

СФА „Китка“

32.1 Индивидуален изпълнител: Стоянка Пенчева

32.2 Индивидуален изпълнител: Живка Петкова

32.3 Индивидуален изпълнител: Станка Йорданова

33. НЧ „Светлина 1910“ с. Трояново, община Раднево

Група за автентичен фолклор

34. НЧ „Иван Вазов 1881“ с. Долно Сахране, община Павел баня

Певческа група „Росна китка“

35. НЧ „Борис Беров 1903“ с. Тъжа, община Павел баня

Фолклорна група „Еделвайс“.

 

www.infoz.bg  www.infoz.bg

На подобна тема