Резултати от изборите (2 октомври 2022) – кой печели и кой влиза в Народното събрание?

Седем политически сили влизат в 48-ото Народно събрание след от гласуването за избора на народни представители, проведено на 2 октомври 2022 г. Коалицията ГЕРБ – СДС получава най-голям брой гласове – 25,3% – показват официалните резултати на ЦИК при изцяло обработени протоколи в страната и зад граница. На второ място е партия „Продължаваме Промяната“ – с 20,2%. Трета политическа сила е партия „Движение за права и свободи“ с 13,8% от гласовете.

Ако се интересувате от резултатите от изборите, проведени на 2 април 2023 г., вижте:

Резултати от изборите (2 април 2023) – кой печели и кой влиза в Народното събрание?


 

Следва партия „Възраждане“, като тя получава 10,2%. Коалицията на БСП остава на пето място с 9,3%, пред коалиция „Демократична България“ – с 7,4% и партия „Български възход“ - 4,6%.

Общият брой на действителните гласове е 2 592 907. С отбелязване на „не подкрепям никого“ са гласували 87 635 избиратели. Броят на избирателите в избирателните списъци беше 6 620 820. С машини са гласували 2 342 236 души. Хартиени бюлетини (в малки населени места) в урни са пуснали 259 727 избиратели, като от тях 9042 бюлетини са отчетени като недействителни гласове.

Официални окончателни данни на Централната избирателна комисия от гласуването за народни представители при 100% обработени протоколи в страната и зад граница

Партия, коалиция или инициативен комитетГласове   Разпределение
 
24 ГЕРБ – СДС 634 649 25.33%
9 Продължаваме Промяната 506 071 20.20%
1 Движение за права и свободи – ДПС 344 625 13.76%
14 Възраждане 254 925 10.17%
28 БСП За България 232 947 9.30%
25 Демократична България – обединение 186 511 7.44%
15 Български възход 115 867 4.62%
 
19 Има такъв народ 96 065 3.83%
- Не подкрепям никого 87 635 -
17 Изправи се България 25 207 1.01%
5 ВМРО – Българско национално движение 20 177 0.81%
18 Движение на непартийните кандидати 10 331 0.41%
6 Коалиция Справедлива България 9 125 0.36%
27 Атака 7 605 0.30%
29 Русофили за възраждане на Отечеството 6 533 0.26%
20 Глас народен 6 197 0.25%
2 БСДД – Български съюз за директна демокрация 5 874 0.23%
26 Българска социалдемокрация – Евролевица 5 347 0.21%
13 Коалиция за ТЕБ България 5 131 0.20%
11 КОД (Консервативно обединение на десницата) 5 028 0.20%
10 МИР 4 536 0.18%
7 Пряка демокрация 4 061 0.16%
4 Национално движение Единство 4 039 0.16%
8 НФСБ 3 558 0.14%
12 БТР – България на труда и разума 2 636 0.11%
23 Народна партия Истината и само истината 2 524 0.10%
16 Български национален съюз – НД 1 850 0.07%
22 Правото 1 758 0.07%
3 БНО 1 671 0.07%
3 / 30 ИК за издигане на Цветан Христов Атанасов като независим кандидат 312  
25 / 30 Луна Йорданова Йорданова 252  

Мандатите в Народното събрание се разпределят така:

  • ГЕРБ – СДС – 67 народни представители
  • „Продължаваме Промяната“ – 53 народни представители
  • ДПС – 36 народни представители
  • „Възраждане“ – 27 народни представители
  • „БСП за България“ – 25 народни представители
  • „Демократична България“ – 20 народни представители
  • „Български възход“ – 12 народни представители

Прогнози, обявени в изборната нощ

Коалицията ГЕРБ – СДС получава най-голям брой гласове от гласуването за избора на народни представители, проведено на 2 октомври 2022 г. Това показват първите обявени прогнози. Според тях коалицията на ГЕРБ е първа политическа сила с 25,5% от гласовете. На второ място остава партия „Продължаваме Промяната“ – с 19,9%. Трета политическа сила е партия „Движение за права и свободи“, като прогнозата определя, че тя получава 14,4% от гласовете. Първите прогнози поставиха БСП на четвърто място с 10,2%. В Народното събрание влизат още и партия „Възраждане“, като прогнозните резултати са, че партията получава 10%; коалиция „Демократична България“ – с 7,9%, а вероятно и партия „Има такъв народ“ - с 4,2%. Вероятност за преминаване на бариерата има и при партия „Български възход“. 

Ако резултатът на „Има такъв народ“ се потвърди и остане над 4%, това означава, че в следващото Народно събрание ще има представители на 7 политически сили, но е възможно парламентът да остане и с 6.

Бариерата от 4% – според първите прогнозни резултати – не преминават партия „Български възход“ (2,9%), „Изправи се България“ (1,1) и ВМРО (0,9%).

izbori 2022

Прогнозни резултати, 20 часа, екзитпол

ГЕРБ - 25,5%

Продължаваме Промяната - 19,9%

ДПС - 14,4%

БСП - 10,2%

Възраждане - 10%

Демократична България - 7,9%

Има такъв народ - 4,2%

Цитираните резултати са обявени в 20 часа на 2 октомври – веднага след края на изборния ден – и са на социологическата агенция „Алфа Рисърч“, базирани на паралелно преброяване на гласовете. Паралелно преброяване на гласовете от страна на социологическата агенция към 21:30 часа показва, че „Български възход“ преминава границата от 4%, но под нея остава партията на Слави Трифонов. Също така резултатът на „Възраждане“ изпреварва този на БСП.

izbori prognoza 100

Прогнозни резултати при 100% паралелно преброяване на гласовете от „Алфа Рисърч“, 22:20 часа

ГЕРБ - 25,1%

Продължаваме Промяната - 18,9%

ДПС - 14,8%

Възраждане - 9,9%

БСП - 9%

Демократична България - 7,5%

Български възход - 4,5%

Изводът

Налага се извод, че коалиции между влезлите в новия парламент партии, които са желани от самите тях, са невъзможни, заради това, че те не събират достатъчно места (поне 121). Коалициите, които са математически възможни, са нереални, заради направените предварително заявки. Ситуацията отново е патова и това означава, че България може да има редовно избрано правителство само след големи и безпринципни компромиси от политическите лидери. Провеждане на нови избори след няколко месеца е реална възможност.  

Прогнозата на „Маркет линкс“ в 20 часа дава същия резултат на ГЕРБ – 25,5%, но по-нисък резултат на партия „Продължаваме Промяната“ – 18,4%, а също и на ДПС – 12,6%. Според прогнозата на „Маркет линкс“ БСП събира 11,2%, „Възраждане“ – 10,4%, „Демократична България“ – 9%, а вероятно и партия „Има такъв народ“ – с 4,2%.

България избира на предсрочни избори депутатите, които ще влязат в 48-ото Народно събрание.

Избирателната активност на изборите от 2 октомври 2022 г. е сходна с тази на предходните парламентарни избори, проведи през ноември 2021 г. – тогава тя беше 40,23%.


Резултати от изборите в Стара Загора (2 октомври 2022) – гласове, проценти, мандати

Кандидатите за народни представители, издигнати от партии и коалиции в район Стара Загора за участие в предсрочните парламентарни избори на 2 октомври 2022 г.


Резултати от изборите за народни представители, проведени на 11 юли 2021 г. – гласове, проценти, мандати


Резултати от изборите за народни представители, проведени на 14 ноември 2021 г. – гласове, проценти, мандати


С решение от 7 октомври 2022 г. ЦИК обяви имената на народните представители, влизащи в 48-ото Народно събрание

Първи изборен район - Благоевградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Делян Славчев Пеевски  
2 103 Елхан Мехмедов Кълков  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Андрей Атанасов Гюров  
2 102 Владимир Славев Табутов  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Цвета Валентинова Рангелова  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Надежда Данаилова Самарджиева  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Росен Димитров Желязков  
2 122 Стефан Апостолов Апостолов  
3 103 Костадин Томов Стойков  
4 104 Георги Иванов Георгиев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 105 Богдан Емилов Боцев  
Втори изборен район - Бургаски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Севим Исмаил Али  
2 102 Ешереф Кязим Ешереф  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Константин Живков Бачийски  
2 102 Христо Симеонов Симеонов  
3 103 Богомил Иванов Петков  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Цончо Томов Ганев  
2 102 Борис Димитров Аладжов  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Виолета Колева Комитова  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Жечо Дончев Станков  
2 102 Любен Любенов Дилов  
3 103 Галя Стоянова Желязкова  
4 104 Андрей Стоянов Рунчев  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ
1 102 Димитър Георгиев Найденов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Петър Георгиев Кънев  
Трети изборен район - Варненски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ерджан Себайтин Ебатин  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Даниел Максим Лорер  
2 102 Калоян Тонев Икономов  
3 103 Антон Йорданов Тонев  
4 104 Снежана Великова Апостолова  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Николай Кръстев Костадинов  
2 103 Юлиян Каменов Губатов  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Александър Георгиев Николов  
24. ГЕРБ - СДС
1 101 Даниел Павлов Митов  
2 104 Славена Димитрова Точева  
3 102 Красен Кирилов Кралев  
4 103 Павел Алексеев Христов  
5 105 Бранимир Николаев Балачев  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Петров Атанасов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Борислав Гуцанов Гуцанов  
Четвърти изборен район - Великотърновски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Йордан Кирилов Цонев  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Йордан Ивов Терзийски  
2 102 Милен Илиев Матеев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Станислав Добринов Стоянов  
24. ГЕРБ - СДС
1 101 Костадин Георгиев Ангелов  
2 103 Димитър Стойков Николов  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Людмила Николаева Илиева  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Явор Руменов Божанков  
Пети изборен район - Видински
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Димитър Иванов Аврамов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Иво Георгиев Атанасов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Росица Любенова Кирова  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Любен Иванов Иванов  
Шести изборен район - Врачански
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Цветан Иванов Енчев  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Деница Димитрова Симеонова  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивайло Василев Папов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Петя Цветанова Аврамова  
2 102 Мартин Николаев Харизанов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Атанас Зафиров Зафиров  
Седми изборен район - Габровски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Юсеин Хасанов Вейселов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Радостин Петев Василев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Даниел Петров Петров  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Томислав Пейков Дончев  
Осми изборен район - Добрички
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ертен Белгинова Анисова  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Йорданка Яникова Костадинова  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Константина Венциславова Петрова  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Деница Евгениева Сачева  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Албена Симеонова Върбанова  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Мая Йорданова Димитрова  
Девети изборен район - Кърджалийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Мукаддес Юсуф Налбант  
2 103 Байрам Юзкан Байрам  
3 104 Адлен Шукри Шевкед  
4 105 Павлин Павлов Кръстев  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Григор Александров Захариев  
Десети изборен район - Кюстендилски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Георги Николаев Стамов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Христо Богомилов Терзийски  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Николай Димитров Табаков  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Бойко Любомиров Клечков  
Единадесети изборен район - Ловешки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Станислав Димитров Анастасов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Искрен Цветославов Арабаджиев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Николай Нанков Нанков  
2 102 Георг Даниелов Георгиев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Вяра Емилова Йорданова  
Дванадесети изборен район - Монтана
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Надя Йорданова Петрова  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Инна Владимирова Иванова  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Петър Николаев Петров  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Ирена Методиева Димова  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ирена Тодорова Анастасова  
Тринадесети изборен район - Пазарджишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 103 Небие Исмет Кабак  
2 104 Осман Акчай Мурадов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Ивайло Валентинов Шотев  
2 102 Петър Николаев Куленски  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 102 Десислава Илиева Георгиева  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Екатерина Спасова Гечева-Захариева  
2 104 Стефан Неделчев Мирев  
3 103 Димитър Иванов Гечев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Драгомир Велков Стойнев  
Четиринадесети изборен район - Пернишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Бойко Илиев Рашков  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Димо Георгиев Дренчев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Кирил Миланов Ананиев  
2 108 Христина Иванова Георгиева  
Петнадесети изборен район - Плевенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Марио Киров Рангелов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Иван Маркос Христанов  
2 102 Иван Косев Манев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ивелин Първанов Първанов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Пламен Тачев Петров  
2 102 Деница Пламенова Николова  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Стоян Александров Михалев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Румен Василев Гечев  
2 103 Илиян Славейков Йончев  
Шестнадесети изборен район - Пловдив
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Танер Мехмед Али  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Никола Георгиев Минчев  
2 102 Христо Йорданов Даскалов  
3 104 Венцислава Милчова Любенова  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Ангел Жеков Георгиев  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 102 Лилия Недкова Недева  
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Стефан Иванов Шилев  
2 103 Вежди Летиф Рашидов  
3 104 Радомир Петров Чолаков  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Христо Любомиров Иванов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Иван Богомилов Петков  
Седемнадесети изборен район - Пловдивски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Рамадан Байрам Аталай  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Росен Добрев Костурков  
2 102 Стою Теодоров Стоев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Стоян Николов Таслаков  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 102 Румен Маринов Йончев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Цветанчова Трифонова  
2 104 Младен Николов Шишков  
3 102 Иван Йовков Червенков  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Йордан Яворов Иванов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Веска Маринова Ненчева  
2 102 Манол Трифонов Генов  
Осемнадесети изборен район - Разградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ахмед Реджебов Ахмедов  
2 102 Ихсан Халил Хаккъ  
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Гюнай Хюсмен Хюсмен  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Ивайло Николаев Мирчев  
Деветнадесети изборен район - Русенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ализан Нихат Яхова  
9. Продължаваме Промяната
1 102 Рена Енчева Стефанова  
2 103 Димитър Данаилов Недялков  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Златан Стоянов Златанов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Вълчева Атанасова  
2 105 Драгомир Дамянов Драганов  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 104 Иван Белчев Белчев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Валентинов Иванов  
Двадесети изборен район - Силистренски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джевдет Ибрям Чакъров  
2 102 Гюнер Нихат Ахмед  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Стоян Иванов Георгиев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Ивелин Статев Иванов  
Двадесет и първи изборен район - Сливенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хатидже Мехмедова Георгиева  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Татяна Славова Султанова-Сивева  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Климент Пламенов Шопов  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Жекова Танева  
2 102 Мария Щерева Белова  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Деян Цанков Дечев  
Двадесет и втори изборен район - Смолянски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хайри Реджебов Садъков  
2 102 Анджей Веселинов Джандев  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Михал Григоров Камбарев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Митков Събев  
Двадесет и трети изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 103 Настимир Ананиев Ананиев  
2 104 Васил Христов Пандов  
3 105 Венко Николов Сабрутев  
4 106 Васил Стефанов Стефанов  
5 107 Искрен Николаев Митев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Николай Георгиев Дренчев  
2 103 Маргарита Атанасова Генчева  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Даниела Станимирова Дашева  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Румен Димитров Христов  
2 102 Александър Руменов Ненков  
3 103 Николай Нидал Алгафари  
4 104 Александър Койчев Иванов  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Надежда Георгиева Йорданова  
2 103 Божидар Пламенов Божанов  
3 107 Елисавета Димитрова Белобрадова  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Танчев Проданов  
Двадесет и четвърти изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Кирил Петков Петков  
2 102 Петър Георгиев Петров  
3 103 Андрей Иванов Цеков  
4 104 Георги Станчев Георгиев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 104 Ивайло Георгиев Чорбов  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Стефан Динчев Янев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Тома Любомиров Биков  
2 102 Рая Назар Назарян  
3 103 Евгения Бисерова Алексиева  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 104 Мартин Димитров Димитров  
2 106 Кремена Миленова Кунева  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Страхилов Свиленски  
Двадесет и пети изборен район - София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Христо Христов Петров  
2 102 Калина Бориславова Константинова  
3 103 Венеция Огнянова Нецова-Ангова  
4 104 Цветелина Калинова Симеонова-Заркин  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Костадин Тодоров Костадинов  
2 102 Иво Георгиев Русчев  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Георги Атанасов Самандов  
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Христо Георгиев Гаджев  
2 103 Анна Василева Александрова  
3 104 Лъчезар Богомилов Иванов  
4 105 Петър Николаев Николов  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Владислав Панчев Панев  
2 103 Александър Димитров Симидчиев  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Корнелия Петрова Нинова  
Двадесет и шести изборен район - Софийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 102 Петър Пандушев Чобанов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Александър Димитров Дунчев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Александър Димитров Арангелов  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Гален Симеонов Монев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Младен Найденов Маринов  
2 109 Валентин Мирчов Милушев  
3 103 Марин Василев Маринов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Ивайлов Ченчев  
Двадесет и седми изборен район - Старозагорски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Халил Реджепов Летифов  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Радослав Стефанов Рибарски  
2 102 Радослав Красенов Василев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Искра Михайлова Михайлова  
2 102 Димитър Пламенов Пашев  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Николай Димитров Благоев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Георгиев Вълчев  
2 102 Маноил Минчев Манев  
3 103 Илиана Петкова Жекова  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Владиславов Славов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Янчев Гьоков  
Двадесет и осми изборен район - Търговищки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джейхан Хасанов Ибрямов  
2 102 Имрен Исметова Мехмедова  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Теменужка Петрова Петкова  
25. ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Илина Симеонова Мутафчиева  
Двадесет и девети изборен район - Хасковски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Сезгин Юсеин Мехмед  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Асен Васков Василев  
2 102 Веселин Жеков Недев  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Георги Николаев Георгиев  
15. БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД
1 101 Тихомир Недев Георгиев  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Делян Александров Добрев  
2 102 Георги Тенев Станков  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Смиляна Николова Нитова-Кръстева  
Тридесети изборен район - Шуменски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
1. Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Мустафа Сали Карадайъ  
2 102 Хамид Бари Хамид  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Николай Денков Денков  
24. ГЕРБ-СДС
1 102 Илтер Бейзатов Садъков  
2 103 Ралица Тодорова Ангелова  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 102 Иван Валентинов Ганчев  
Тридесет и първи изборен район - Ямболски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия  
9. Продължаваме Промяната
1 101 Мирослав Николаев Иванов  
14. ВЪЗРАЖДАНЕ
1 101 Никола Ангелов Димитров  
24. ГЕРБ-СДС
1 101 Димитър Ангелов Иванов  
28. БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Кристиан Иванов Вигенин  

 

www.infoz.bg  www.infoz.bg

 

На подобна тема