Община Стара Загора събира по около 10 хиляди лева седмично от нарушители с автомобили
9 са наложените санкции с акт за установяване на административно нарушение от Звено „Инспекторат“ и група „Общинска полиция“ през четвъртата януарска седмица на 2025 г. Постоянните проверки се извършват съвместно, за да констатират какви нарушения по наредби на Община Стара Загора са извършени през периода. Нередности, свързани преди всичко с паркирането, са вписани в седмичната справка за периода от 20 до 26 януари.
Шест санкции са наложени по чл. 57, ал. 1, т. 4 на Наредбата за обществения ред при използване на превозни средства и общи площи на територията на общината. В текста ѝ се забранява паркирането на места като вход/изход на гараж, паркинг, училища, театри и др., където е възможно да влизат или излизат превозни средства. Два са случаите на нарушаване на чл. 36 на същата наредба, те са свързани с неразрешеното съхраняване на излезли от употреба, изоставени регистрирани или катастрофирали автомобили по улици, тротоари или междублокови пространства.

Един гражданин е глобен защото е нарушил чл. 15, ал. 7 от Закона за движение по пътищата, който гласи, че е забранено преминаването и паркирането на пътни превозни средства в паркове, градини и детски площадки в населените места, уточниха от пресцентъра на Община Стара Загора.
Наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лева са 331 броя. Принудително преместените от специалния автомобил (репатратор) автомобили са 40 броя, а таксуваните на място – 51. Със скоба са принудително задържани 82 превозни средства.


