От „ВиК” – Стара Загора призовават гражданите да сигнализират за злоупотреби с питейна вода

От ВиК – Стара Загора призовават гражданите да сигнализират за злоупотреби с питейна вода

Първостепенна грижа на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Стара Загора е да осигури на своите клиенти питейна вода с необходимото качество, без режим на нейното подаване, опазване на природните ресурси и чистотата на околната среда. Не са малко обаче случаите на безотговорно отношение и злоупотреби, водещи до големи загуби на питейна вода, влошаване на нейното качество и замърсяване на природата.

От дружеството призовават за бдителност. Документирайте всички случай на:

  • нарушаване на целостта на водопроводни съоръжения;
  • злоупотреби, кражби на питейна вода, най-вече от пожарните хидранти, които са предназначени единствено за осигуряване на пожарната безопасност на населението или контролирано изпускане на вода при аварийни ситуации, профилактика и дезинфекция на мрежата;
  • изхвърляне на отпадни води от специализирани машини на почистващи фирми в шахти, канавки и дерета, вместо в пречиствателните станции.

Сигналите (снимки, описания), изпращайте чрез контактната форма на сайта на дружеството.

vik stara zagora info

Новини от Стара Загора  www.infoz.bg

Trump’s full remarks at the ‘Board of Peace’ signing ceremony

Водородната революция започва от Стара Загора

Следете новините на infoz.bg във Фейсбук, Телеграм, Екс, Вайбър и други социални мрежи

новини в сайта RSS емисия facebook новини от Стара Загора в Х (twitter)

 


youtube subscribe ilko gruev новини от Стара Загора в threads infoz в Telegram

 


Viber infoz.bg в Гугъл новини

 

На подобна тема

Най-четеното от последните дни