Студенти и служители на Тракийския университет засадиха 300 дръвчета

Студенти и служители на Тракийския университет засадиха 300 дръвчета

300 млади дръвчета засадиха студенти и служители на Тракийски университет край студентските общежития. Те са от видовете явор, сребролистна липа, шестил и полски ясен и ще създадат по-добър микроклимат в района. Инициативата е посветена на 22 април – Деня на Земята и е част от кампанията на висшето учебно заведение да е своеобразно олицетворение на етикета „зелен университет“.

Наред с всички останали инициативи за енергийна ефективност и опазване на околната среда, в Тракийски университет, само за последната година, имаше няколко мащабни залесявания, припомнят от пресцентъра.

DSC06619

DSC06629

zalesiavane 2

Новини от Стара Загора  www.infoz.bg

Trump’s full remarks at the ‘Board of Peace’ signing ceremony

Водородната революция започва от Стара Загора

Следете новините на infoz.bg във Фейсбук, Телеграм, Екс, Вайбър и други социални мрежи

новини в сайта RSS емисия facebook новини от Стара Загора в Х (twitter)

 


youtube subscribe ilko gruev новини от Стара Загора в threads infoz в Telegram

 


Viber infoz.bg в Гугъл новини

 

На подобна тема

Най-четеното от последните дни