28 са номинациите за награда „Млада Загора“ през 2021 г.

В Община Стара Загора са постъпили общо 28 предложения за присъждане на наградата „Млада Загора“ за 2021 година. С нея се удостояват ученици с изключителни постижения и извоювани награди от национални и международни състезания, олимпиади и конкурси. Отличията се дават в две направления – „Наука и образование“ и „Култура и изкуство“. Най-много са номинираните за индивидуална награда в направление „Наука и образование“.

24 may

В направление „Наука и образование“ претендентите за отличието са 21:

  • Яна Димитрова Бабрикова – докторант и начален учител по английски език в НУ „Димитър Благоев“;
  • Калоян Юлиянов Цветков – ученик в XIIА клас на ППМГ „Гео Милев“;
  • Мирослав Динков Минчев – ученик в XА клас на ППМГ „Гео Милев“;
  • Тодор Димитров Митев – ученик в XIГ клас на ППМГ „Гео Милев“;
  • Теодор Красимиров Николаев – ученик в IV клас на ОУ „Кирил Христов“;
  • Дария Христова Хаджиева – ученичка в IV клас на ОУ „Кирил Христов“;
  • Христо Христов Неделчев – ученик от VI клас на ОУ „Кирил Христов“;
  • Павлина Лъчезарова Антонова – ученичка от VI клас на ОУ „Кирил Христов“;
  • Иван Диянов Канев – ученик от VIII клас на ПГКНМА;
  • Павел Великов Казаков – ученик от IV клас в СУ „Максим Горки“;
  • Гергана Живкова Желева – ученичка от X клас в СУ „Максим Горки“;
  • Миглена Митева Трайкова – ученичка от XII клас в СУ „Максим Горки“;
  • Виктория Димитрова Димитрова – ученичка от XII клас в СУ „Максим Горки“;
  • Таня Николаева Ковачева – ученичка от IX клас в СУ „Максим Горки“;
  • Александрина Петрова Петрова – ученичка от XII клас в СУ „Максим Горки“;
  • Александър Росенов Минчев – ученик от VII клас в СУ „Максим Горки“;
  • Рая Николаева Добрева – ученичка от VII клас в СУ „Максим Горки“;
  • Александра Евгениева Генчева – ученичка от XI клас в СУ „Максим Горки“;
  • Господинка Христова Христова – ученичка от XI клас в СУ „Максим Горки“;
  • Милена Маринова Маринова – ученичка от XI клас в СУ „Максим Горки“;
  • Анелия Нейчева Нейчева – ученичка от XI клас в СУ „Максим Горки“.

В същото направление за колективна награда претенденти са:

  • Студентите доброволци в КОВИД отделения 2020 – 2021 г.;
  • Рая Горанова Гънчева – VII клас, Зефира Христова Стоянова – VII клас, Баян Антонов Елин – IV клас – ученици при Второ основно училище „П. Р. Славейков“.

В направление „Култура и изкуство“ за индивидуална награда са номинирани:

  • Горън Троянов Гочев – ученик в IV клас на ОУ „Кирил Христов“;
  • Виктор Стоев – ученик в IV клас на СУ „Васил Левски“, възпитаник на Музикална школа при НЧ „Родина“;
  • Анелия Нейчева Нейчева – ученичка от XI клас в СУ „Максим Горки“.

В същото направление за колективна награда са предложени:

  • Вокална студия „Усмивки“ с ръководители Жанина Янкулова и Елена Малитакова;
  • Рая Горанова Гънчева – VII клас, Зефира Христова Стоянова – VII клас, Баян Антонов Елин – IV клас – ученици при Второ основно училище „П. Р. Славейков“.

Отличията се връчват по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

 

www.infoz.bg  www.infoz.bg