Европейско първенство по футбол

Европейското първенство по футбол започва. Кои телевизии предават мачовете?

Националните отбори на Франция и Румъния ще открият Европейското първенство на футбол на 10 юни 2016 г., което ще се проведе във Франция. Първата среща ще започне в 22:00 часа българско време и ще бъде предавана от Българската национална телевизия и Нова телевизия.

На 12 декември 2015 г. в Париж се състоя церемонията по тегленето на жребия за разпределянето на участващите 24 национални отбора в 6 предварителни групи за Евро 2016. Вече е известна и програмата по дни, градове и часове на Европейското футболно първенство.

UEFA Euro 2016 football logoГрупа „А“
Франция, Румъния, Албания, Швейцария
Програма
10 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Франция – Румъния
11 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
16:00 часа, Албания – Швейцария
15 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Румъния – Швейцария
15 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Франция – Албания
19 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Румъния – Албания
19 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:00 часа, Швейцария – Франция

Група „В“
Англия, Русия, Уелс, Словакия
Програма
11 юни 2016 г., Бордо, „Матмют Атлантик“
19:00 часа, Уелс – Словакия
11 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Англия – Русия
15 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
16:00 часа, Русия – Словакия
16 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
16:00 часа, Англия – Уелс
20 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
22:00 часа, Русия – Уелс
20 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
22:00 часа, Словакия – Англия

Група „С“
Германия, Украйна, Полша, Северна Ирландия
Програма
12 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
19:00 часа, Полша – Северна Ирландия
12 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:00 часа, Германия – Украйна
16 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
19:00 часа, Украйна – Северна Ирландия
16 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Германия – Полша
21 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
19:00 часа, Украйна – Полша
21 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Северна Ирландия – Германия

Група „D“
Испания, Чехия, Турция, Хърватия
ПРОГРАМА
12 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
16:00 часа, Турция – Хърватия
13 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
16:00 часа, Испания – Чехия
17 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
19:00 часа, Чехия – Хърватия
17 юни 2016 г., Ница, "Алианц Ривиера"
22:00 часа, Испания - Турция
21 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
22:00 часа, Чехия – Турция
21 юни 2016 г., Бордо, „Матмют Атлантик“
22:00 часа, Хърватия – Испания

Група „Е“
Белгия, Италия, Ейре, Швеция
ПРОГРАМА
13 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Ейре – Швеция
13 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Белгия – Италия
17 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
16:00 часа, Италия – Швеция
18 юни 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
16:00 часа, Белгия – Ейре
22 юни 2016 г., Лил, „Пиер-Мороа“
22:00 часа, Италия – Ейре
22 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
22:00 часа, Швеция – Белгия

Група „F“
Португалия, Исландия, Австрия, Унгария
ПРОГРАМА
14 юни 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
19:00 часа, Австрия – Унгария
14 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
22:00 часа, Португалия – Исландия
18 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
19:00 часа, Исландия – Унгария
18 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
22:00 часа, Португалия – Австрия
22 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Исландия – Австрия
22 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
19:00 часа, Унгария – Португалия

ОСМИНАФИНАЛИ
25 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
16:00 часа Втори А – Втори С (37)
25 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Първи В – Трети А/C/D (38)
25 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
22:00 часа, Първи D – Трети B/E/F (39)
26 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
16:00 часа, Първи А – Трети C/D/E (40)
26 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
19:00 часа, Първи С – Трети A/B/F (41)
26 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
22:00 часа, Първи F – Втори Е (42)
27 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Първи Е – Втори D (43)
27 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
22:00 часа, Втори В – Втори F (44)

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ
30 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Победител 37 – Победител 39 (45)
1 юли 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:00 часа, Победител 38 – Победител 42 (46)
2 юли 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
22:00 часа, Победител 41 – Победител 43 (47)
3 юли 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Победител 40 – Победител 44 (48)

ПОЛУФИНАЛИ
6 юли 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Победител 45 – Победител 46 (49)
7 юли 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Победител 47 – Победител 48 (50)

ФИНАЛ
10 юли 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Победител 49 – Победител 50

* * *

При определяне на групите имената на отборите бяха разпределени в 4 урни и определени чрез жребий:

  • Урна 1: Франция (домакин), Испания, Германия, Англия, Португалия, Белгия.
  • Урна 2: Италия, Русия, Швейцария, Австрия, Хърватия, Украйна.
  • Урна 3: Чехия, Швеция, Полша, Румъния, Словакия, Унгария.
  • Урна 4: Турция, Република Ирландия, Исландия, Уелс, Албания, Северна Ирландия.

EURO 2016

Кои телевизии ще предават мачовете от първенството:

Групова фаза

10.06. 22:00 Франция - Румъния (група А) - БНТ1/БНТ HD, Нова/ Диема спорт
11.06. 16:00 Албания - Швейцария (група А) - БНТ1/БНТ HD
11.06. 19:00 Уeлс - Словакия (група B) - БНТ1/БНТ HD
11.06. 22:00 Англия - Русия (група B) - Нова / Диема спорт
12.06. 16:00 Турция - Хърватия (група D) - БНТ1/БНТ HD, Нова / Диема спорт
12.06. 19:00 Полша - Севeрна Ирландия  (група C)  - Диема/ Диема спорт
12.06. 22:00 Германия - Украйна (група C) - БНТ1/БНТ HD
13.06. 16:00 Испания - Чехия (група D) - БНТ1/БНТ HD
13.06. 19:00 Ейре - Швеция (група Е) - БНТ1/БНТ HD
13.06. 22:00 Белгия - Италия (група Е) - Нова/Диема спорт
14.06. 19:00 Австрия - Унгария (група F) - Диема/ Диема спорт 2
14.06. 22:00 Португалия - Исландия (група F) - БНТ1/БНТ HD
15.06. 16:00 Русия - Словакия (група B) - Диема/Диема спорт 2
15.06. 19:00 Румъния - Швейцария (група A) - Диема/ Диема спорт 2
15.06. 22:00 Франция - Албания (група A) - БНТ1/БНТ HD
16.06. 16:00 Англия - Уелс (група B) - БНТ1/БНТ HD
16.06. 19:00 Украйна - Севeрна Ирландия  (група C ) - БНТ1/БНТ HD
16.06. 22:00 Германия - Полша (група C) - Нова/ Диема спорт
17.06. 16:00 Италия - Швеция (група E) - Нова/ Диема спорт
17.06. 19:00 Чехия - Хърватия (група D) - Диема/ Диема спорт 2
17.06. 22:00 Испания - Турция (група D) - БНТ1/БНТ HD
18.06. 16:00 Белгия - Ейре (група Е) - Нова/ Диема спорт
18.06. 19:00 Исландия - Унгария (група F)  - БНТ1/БНТ HD
18.06. 22:00 Португалия - Австрия (група F) - Нова/ Диема спорт
19.06. 22:00 Швейцария - Франция (група A) - БНТ1/БНТ HD
19.06. 22:00 Румъния - Албания (група A) - Диема/ Диема спорт 2
20.06. 22:00 Русия - Уелс (група B) - БНТ1/БНТ HD
20.06. 22:00 Словакия - Англия (група B) - Нова/ Диема спорт
21.06. 19:00 Украйна - Полша (група C) - БНТ1/БНТ HD
21.06. 19:00 Северна Ирландия - Германия (група C) - Диема/ Диема спорт 2
21.06. 22:00 Хърватия - Испания  (група D)    БНТ1/БНТ HD
21.06. 22:00 Чехия - Турция (група D) - Нова/ Диема спорт
22.06. 19:00 Исландия - Австрия (група F) - БНТ1/БНТ HD
22.06. 19:00 Унгария - Португалия (група F) - Диема/ Диема спорт 2
22.06. 22:00 Италия - Ейре (група  E) - БНТ1/БНТ HD
22.06. 22:00 Швеция - Белгия (група  E) - Нова/ Диема спорт

Плейофи

25.06. 16:00 осминафинал 1 - БНТ1/БНТ HD
25.06. 19:00 осминафинал 2 - Диема/ Диема спорт
25.06. 22:00 осминафинал 3 - БНТ1/БНТ HD
26.06. 16:00 осминафинал 4 - Нова/ Диема спорт
26.06. 19:00 осминафинал 5 - БНТ1/БНТ HD
26.06. 22:00 осминафинал 6 - Нова/ Диема спорт
27.06. 19:00 осминафинал 7 - БНТ1/БНТ HD
27.06. 22:00 осминафинал 8 - Нова/ Диема спорт
30.06. 22:00 четвъртфинал 1 - БНТ1/БНТ HD
01.07. 22:00 четвъртфинал 2 - Нова/ Диема спорт
02.07. 22:00 четвъртфинал 3 - БНТ1/БНТ HD
03.07. 22:00 четвъртфинал 4  - Нова/ Диема спорт
06.07. 22:00 полуфинал 1 - БНТ1/БНТ HD
07.07. 22:00 полуфинал 2 - Нова/ Диема спорт
10.07. 22:00 финал - БНТ1/БНТ HD, Нова/ Диема спорт

infoz autor www.infoz.bg



На подобна тема